Як зробити домашній сир з молока

Домашній сир, зазвичай, готується з кислого молока. Спробуйте приготувати смачний та корисний сир за моїм рецептом. За ним не треба чекати, доки молоко скисатиме, а сир виходить ніжний та некислий. А найважливіше, що приготувати чудовий сир вдома легко та швидко. Із задоволенням поділюся з Вами простим рецептом, як правильно приготувати домашній сир із свіжого (багато хто говорить солодкого) молока. Рецепт супроводжую покроково відзнятими фото, для точного розуміння всіх етапів приготування.

домашній сир з молока

Інгредієнти для сиру:

  • молоко (свіже) – 3 літри;
  • кислота лимонна – 1 ст. л. (Або сік одного середнього лимона).

Як приготувати сир з молока в домашніх умовах

Перш за все я готую сито або друшляк, на який потрібно буде відкидати сир та марлю. Марлю складаю у два шари та вистилаю нею сито. Марля повинна бути більшого розміру, ніж сито, враховуйте, вона повинна повністю покрити сито, як на фото.

домашній сир з молока

Для приготування сиру я використовую каструлю тільки з нержавіючої стала або з алюмінію. Отже, виливаю молоко в каструлю, ставлю її на плиту та роблю сильний вогонь.

домашній сир з молока

Молоко треба довести майже до кипіння. Поки молоко нагрівається, я весь час помішую його шумівкою, щоб не утворилась пінка.

Як тільки молоко починає закипати (на його поверхні починають з’являтися маленькі бульбашки), роблю мінімальний вогонь. Далі додаю в гаряче молоко вичавлений з лимону сік або лимонну кислоту, ретельно розмішую шумівкою.

домашній сир з молока

Як тільки додали кислоту, Ви побачите, що молоко швидко згорнеться, та розшарується на сироватку і сирні пластівці. Одразу знімаємо каструлю з вогню.

домашній сир з молока

Сир відтопився, далі я ставлю сито на порожню каструлю, на марлю виливаю вміст каструлі та відціджую сир.

У каструлю стікатиме сироватка, а грудочки сиру будуть на марлі. Коли вся сироватка стекла, я перелила її у банку.

домашній сир з молока

Загортаю кінці марлі, щоб сир опинився у марлевому мішечку. Щоб видалити з сиру зайву рідину, зверху на мішечок з сиром я встановлюю плоску тарілку чи кришку від контейнера, на яку потрібно поставити якийсь груз. Я поставила на тарілку банку з сироваткою. Це видно на фото.

домашній сир з молока

Сир повинен стояти під гнітом одну годину. Після цього часу гніт можна знімати ,та дістати з марлі свіжий, корисний та смачний домашній сир. Погляньте, який він вийшов чудовий.

домашній сир з молока

Такий розсипчастий та ніжний сир можна просто посипати цукром та подавати до столу. За бажанням, можна полити джемом або сметаною, хто як любить. Також з нього можна приготувати сирники, зробити начинку на пиріжки чи вареники.