Багата кутя на Різдво - кращі рецепти куті на Святий вечір

Багата кутя на Різдво – кращі рецепти куті на Святий вечір

Як відомо, Багата різдвяна кутя готується до вечері на Святвечір напередодні дня, коли святкують народження Христа. Зауважте, що кутя на Різдво, як і узвар – це одне з головних блюдо. Саме вона відкриває вечерю з появою першої зірки, а після завершення Святої Вечері кутю залишають на найпочеснішому місці в будинку – на покутті.

Наші предки ставили свою обрядову солодку кашу під іконами, як знак уваги до душ померлих предків. Дітки, на знак поваги, носили її перед святковою вечерею близьким родичам.

Кутя на Різдво, як і всі традиційні 12 страв, готується пісна. Така солодка обрядова каша у слов’янських народів називалась по різному. Можна зустріти кутя, куцця, куця, кутья, сочиво, коливо. Варити її прийнято з цільного зерна пшениці або ячменю, з рису або пшона, гречки, перловки і, навіть, з гороху і сочевиці. На відміну від Щедрої куті (таку готують на Старий Новий рік) і Голодного (варять напередодні Водохреща), різдвяну кутю здобрюють маком, горіхами і медом, а при приготуванні всіх інгредієнтів використовується тільки вода а іноді і вже готовий узвар.

Як правильно приготувати кутю на Різдво і як красиво прикрасити її перед подачею ми сьогодні дізнаємося від досвідчених кулінарок. Вони вже не один рік готують її до різдвяного вечері на Святвечір по своїх улюблених і перевірених домашніх сімейних рецептах. Свій кулінарний досвід вони із задоволенням передають всім нам. Знімають покроковий відео-рецепт і розміщають його на ютубі – популярному інтернет-сервісі. За що ми всім авторкам надзвичайно вдячні. 🙂 Ну що ж, давайте разом дізнаємося всі секрети і правила приготування смачної куті на Різдво.

Багата різдвяна кутя з пшениці

Перший рецепт куті з пшениці найтрадиційніший. Добре відварені зерна пшениці з’єднуємо з маком, горіхами і родзинками. Солодкість страві додає мед. Як варити кутю з пшениці на Різдво правильно, нам розповість Ольга Матвій. Покроковий відео-рецепт – шикарний сучасний спосіб ділитися своїм досвідом. На ютуб-каналі авторки ви знайдете ще багато корисних відео з рецептами різних смачних страв.

А цей рецепт куті знадобиться, якщо вам потрібно приготувати пшеничну кутю без меду. Автора цієї страви знайдете на ютуб-каналі Вкусняшки.

Автор наступного відео-рецепта Алена Стихарева, кулінарний канал на ютубі називається “Хозяюшка”. Вона покаже як готувати кутю не тільки з вже перелічених раніше традиційних інгредієнтів. Адже крім родзинок, в різдвяну обрядову кашу можна додати, наприклад, курагу і цукати. Як правильно варити на Різдво таку кутю дивіться у відео.

Різдвяна кутя з рису з родзинками

Запропонований Оленою (автор каналу “Добрые рецепты”) рецепт куті з рису крім традиційних складових доповнений мигдальними горіхами і курагою. Всі тонкощі і подробиці про те, як зварити кутю з рису на Різдво, як завжди, демонструє відео-рецепт. 🙂

Кутя з перловки

У цьому рецепті, варити перлову кашу будемо класичним способом. “Як?” – запитаєте ви. Та дуже просто. 🙂 Як правильно зварити перловку для куті, підготувати решту інгредієнтів, зібрати і красиво прикрасити кутю на Різдво нам розповість, та й покаже теж, автор ютуб каналу FooDee – чарівна Аліна.

Автор цього рецепта – Юлія Дейнеко – в своєму відео описує приготування куті з перловки в термосі. Повинна відзначити, що за таким же принципом можна приготувати смачну страву до різдвяного столу і з гречки або сочевиці.

Ось і всі відео-рецепти куті на Різдво, які ми відібрали для розкриття дуже важливого для відповідальних господинь та/або для газдинь-початківців питання: як приготувати кутю на Різдво правильно і смачно. Дуже сподіваємося, що ви отримали вичерпні відповіді на всі свої питання. 🙂 Якщо раптом у вас залишилися не до кінця зрозумілі моменти, то задавайте свої запитання в коментарях у нас на сайті або безпосередньо автору конкретного відео. Знайти будь-якого автора дуже просто. Адже на кожному відео в нижньому правому куті є червоний значок “YouTube”. Вам потрібно просто натиснути на нього і ви потрапите на авторський ютуб-канал. Під відео, що з’явиться  можете сміло задати своє питання.

Дивіться також:

Гарного всім Різдва і смачної куті! 🙂