Чому млинці прилипають і рвуться – як бути і що робити зі сковородою

Знаєте, чому про млинці говорять не «смажити», а «пекти»? Відповідь дуже проста – в далекому минулому пишні і смачні млинці господині випікали тільки в печі. А ось нинішні кулінарки благополучно випікають млинці на сучасних електричних і газових плитах. І на жаль часто буває так, що млинці прилипають до сковороди і рвуться. Про те, що зробити щоб млинці не прилипали до сковороди тут і піде мова.

Чому млинці прилипають до сковороди і рвуться - як бути і що робити

Від підготовки сковороди до випічки залежить, наскільки вдалими вийдуть млинці.

Найбільш вдалими вони виходять, коли їх печуть на важкій чавунній сковороді. Перед випічкою млинців сковороду потрібно ретельно вимити. Якщо на ній залишаться забруднення після попереднього готування, господиня ризикує отримати замість акуратного рівного млинця грудку з тіста, досить, непривабливого вигляду.

Щоб при випічці млинчики легко відставали від дна сковорідки і не рвалися, сковорідку необхідно прожарити на вогні, насипавши в неї невелику кількість кухонної солі. Після прожарювання, сіль зі сковороди необхідно прибрати, а денце витерти сухою полотняною серветкою.

Якщо перший млинець все ж не вдався, а вийшов, як це прийнято говорити «комом», засмучуватися не варто. Необхідно просто прибрати сковороду з вогню і знову її почистити, знову прожарити в ній сіль. Далі сіль з сковороди потрібно прибрати, дно сковорідки змастити невеликою кількістю будь-якого жиру і ще раз гарненько прожарити на вогні.

Найкраще звичайно для випічки млинців виділити спеціальну сковороду. Таку «млинцеву» сковорідку потрібно підготувати описаним вище чином один раз і більше не мити.

Чому млинці прилипають до сковороди і рвуться - як бути і що робити