Квашений кавун на зиму – ідеальна гостра закуска

У старі добрі часи, квашені кавуни були звичайною справою. Адже це тільки на півдні кавуни встигали визрівати, і були досить солодкими. На більшій території нашої Батьківщини, кавуни були маленькими і кислуватими, і їх смак не викликав особливого захоплення ні у дорослих, ні у дітей. Їх вирощували, але вирощували саме для заквашування.

Зараз солодких кавунів дуже багато, але багато хто пам’ятає той самий смак з дитинства, і для тих, хто хоче повернутися в ті роки, нагадаю рецепт квашених кавунів.

Залежно від розмірів кавуна, їх квасять в бочці, в відрі, або в банках. Великі кавуни зручніше нарізати на шматочки, але самий натуральний смак – це звичайно ж, у дрібних кавунів, які квасять цілком, в дерев’яній бочці.

Якщо ви купили великий кавун, і він не солодкий – не сумуйте, і заквасьте його, по старому рецепту.

Великий кавун слід вимити. Якщо шкірка у нього занадто товста, її можна зрізати, і зробити цукати з кавуна, або зварити баночку варення.

Наріжте кавун невеликими трикутничками, щоб вони проходили в горловину бутля. Не утрамбовуйте сильно, інакше кавун пустить сік, а сама м’якоть стане схожа на мочало.

Приготуйте розсіл:

  • 3 л води;
  • 200 гр. солі;
  • пару зубчиків часнику;
  • кілька гілочок кропу;
  • при бажанні, можна додати стручок гострого перцю.

Складіть в банку до кавуна часник і зелень.

Закип’ятіть розсіл, розчиніть в ньому сіль, і залиште розсіл остигати. Кавун потрібно заливати виключно холодним розсолом, щоб він не заварився.

Прикрийте банку з кавуном шматочком тканини і залиште її на 5 днів, при кімнатній температурі. За цей час кавун встигне як слід закваситися і просолитися.

Щоб зупинити процес заквашування, ємність з кавуном слід перенести в прохолодне місце, або поставити в холодильник.

При солінні в дерев’яній бочці, невеликі кавуни квасять цілком. Але перед тим, як укладати їх в бочку, слід зробити в кожному кавуні кілька проколів.

Для цього підійде в’язальна спиця, або шило. Щоб заповнити проміжки між кавуном, попутно квасять яблука, і перекладають шари запареною житньою соломою.

Зрозуміло, такі кавуни квасяться трохи довше, і доведеться почекати не менше 20 днів, перш ніж діставати їх з бочки і знімати пробу. Але смак квашених у діжці кавунів того вартує.

Спробуйте самі, і дивіться на відео, як приготувати квашені кавуни в домашніх умовах: