Як заморозити морошку: всі способи заморозки

Як заморозити морошку: всі способи заморозки

Морошку називають північною ягодою. Вона містить велику кількість вітамінів і має протизапальну, протимікробну а також загоювальну дію. При звичайних умовах морошка може зберігатися лише незначний час і, щоб зберегти джерело вітамінів на зимовий період, цю ягоду заморожують.

Як підготувати морошку до заморожування

Зібравши урожай, слід якомога швидше приступити до процесу заморожування, щоб максимально зберегти всі корисні речовини.

Перш ніж покласти в морозилку, ягоди потрібно перебрати, видаляючи при цьому зіпсовані і підгнилі екземпляри. Мити морошку не слід, так як зайва рідина може тільки додатково деформувати ніжні плоди.

Як заморозити морошку

Про користь морошки, час і місце її збору, а також про страви, які можна приготувати з цією ягодою, розповість «Телеканал Північ» в своєму відео – Природа півночі. морошка

Способи заморозки морошки в морозилці

Цілі ягоди розсипом

Міцні, щільні ягоди морошки розкладають на обробній дошці в один шар так, щоб вони не стикалися одна з одною. Дошку попередньо слід застелити харчовою плівкою або целофаном. Якщо ягід багато, то можна викласти їх в кілька шарів, перестилаючи кожен плівкою.

Ягоди в такому вигляді відкладають в морозилку до повного замерзання. Після цього їх можна пересипати в одну ємність, щільно упакувати і повернути назад в морозилку.

Як заморозити морошку

Морошка в цукрі

Ягоди викладають в контейнери або стаканчики, пересипаючи невеликою кількістю цукру. Тару щільно закривають кришкою або запечатують харчовою плівкою в кілька шарів.

Як заморозити морошку

Подрібнена ягода

Перед заморожуванням з морошки можна зробити пюре або пасту, скориставшись товкачем для картоплі, блендером або комбайном. У таку заготовку можна додати невелику кількість цукру. На 1 кілограм морошки потрібно 200 – 250 грам цукрового піску.

Морошка, протерта через сито

Приготовлене вищеописаним способом пюре можна протерти через сито, щоб позбутися від дрібних кісточок. Таку заготовку готують, як правило, для використання в подальшому в дитячому меню, тому цукор додавати не потрібно.

Пюре без кісточок розкладають у формочки для льоду і заморожують. Як тільки пюре повністю замерзне, кубики виймають і перекладають в окремий контейнер.

Як заморозити морошку

Як заморозити сік морошки

Ягоду подрібнюють блендером, додаючи при цьому на кожні півкіло ягід 250 грам чистої води. Після цього пасту пропускають через дуже дрібне сито або через кілька шарів марлевої тканини, вичавлюючи сік. У готовий сік можна відразу ж додати цукор за смаком.

Сік розливають в одноразові пластикові склянки, не доливаючи до самого верху, і запечатують харчовою плівкою. У такому вигляді заготовку відправляють в камеру на тривале зберігання.

Як заморозити морошку

Морошка у власному соку

Відмінний десерт – морошка, заморожена у власному соку. Цілі, щільні ягоди розкладають по контейнерах, займаючи, приблизно, 1/3 загального обсягу.

З частини ягід, які були пошкоджені при транспортуванні, роблять пюре, подрібнивши їх в блендері. Цукор береться в пропорції: на 1 кілограм ягід – 200 – 250 грам цукрового піску.

Цілі ягоди морошки заливають солодким пюре з морошки, а потім щільно закривають кришкою і відправляють в морозилку.

Як заморозити морошку

Як зберігати і розморожувати морошку

За 2 години до розміщення плодів в морозилку, бажано, встановити на камері режим «SuperFrost», а після остаточної проморозки зберігати ягоди слід при температурі -18ºС.

Так як морошка дуже швидко вбирає в себе сторонні запахи, то слід звертати особливу увагу на герметичність упаковки, в якій зберігається заготівля в морозилці.

Щоб розморозити ягоди, їх слід помістити спочатку на нижню полицю холодильника, а через 10-12 годин виставити на стіл і остаточно розморозити при кімнатній температурі.