Як зберігати сушену і свіжу мелісу

Мелісу цінують споживачі з усього світу за її цілющі властивості і приємний пряний аромат напоїв на її основі. Офіційна і нетрадиційна медицина, також, використовує цю чудодійну рослина у виготовленні багатьох корисних настоянок. Кожному, маючи на своїй дачній ділянці мелісу, хочеться запастися її листям і верхівками надовго. 

Як правильно зберігати свіже листя меліси

Не секрет, що саме свіжа меліса має найбільше цілющих властивостей, нормалізує роботу нервової системи. Але, на жаль, в такому стані вона довго зберігатися не може. Термін придатності свіжої меліси становить всього 7 днів. Для того, щоб її можна було безпечно вживати протягом цього періоду, рослину варто помістити в банку з водою і накрити пакетом, а потім відправити в холодильник, температура якого повинна не перевищувати  +5 … + 8°С.

Як засушити мелісу на зимову пору

Для того, щоб запастися мелісою на зимовий період, її листя найкраще висушити. Заморожувати їх не бажано, оскільки при мінусовій температурі значно зменшиться кількість корисних елементів.

Сушити мелісу найкраще в затіненому місці, зазвичай, це навіс на свіжому повітрі. Для цього процесу можна використовувати і приміщення де є відмінна циркуляція повітря. Рослину потрібно розмістити на чисту, плоску поверхню одним шаром. Бажано один раз в день перевертати листочки на іншу сторону.

Сушити мелісу можна і невеликими пучками, підвішеними на мотузочках або огорожі. Для повної готовності до зберігання цілющому букету знадобиться всього тиждень.

Обробляти корисну траву за допомогою сушарки або в духовці не рекомендується. Підвищені температури значно знизять її лікарську цінність.

Як зберігати мелісу в сушеному вигляді

Деякі господині, перед відправкою сухої меліси на тривале зберігання, розтирають її між долонями, таким чином, подрібнюючи рослину. Але це не є обов’язковим.

Сушена меліса найкраще зберігатися в скляній тарі, яка закривається герметично. Не варто упаковувати сушену цілющу рослину в контейнери із пластику й пакети з поліетилену. Така тара не дозволяє мелісі «дихати» і вона може з часом набути неприємний аромат.

Дозволено зберігати корисну траву в картонних ящиках, паперових пакетах, тканинних мішечках. Головне, щоб подібна тара з мелісою не зберігалась біля продуктів, які мають сильний запах, або поблизу інших сушених рослин.

Приміщення, де буде зберігатися трава, повинно мати помірну температуру і вологість, а також, не просвічуватися сонячними променями. Декілька разів на місяць бажано перевіряти стан меліси і, якщо виникне необхідність, то видаляти «підозрілі» листочки.

При дотриманні всіх умов, сушена меліса може бути придатна до вживання протягом 2 років. У перший рік вона найбільш цілюща, а після, починає поступово втрачати корисні властивості.

Дізнайтесь про заготівлю і зберігання трав на зиму більше та пий ароматний цілющий чай круглий рік.