Як правильно сушити ялинові, кедрові і соснові шишки – сушимо шишки хвойних порід дерев в домашніх умовах

Шишки хвойних дерев можна використовувати для різних цілей. З них роблять декоративні вироби, також шишки широко використовуються в народній медицині. Тому зараз ми розкажемо вам, як правильно сушити всі види шишок: ялинові, кедрові, соснові.

Як сушити шишки для саморобок

Час збору

Збирати шишки необхідно всередині осені або весною – тоді, коли повністю визріє насіння.

Якщо треба закриті екземпляри (тобто ті, в яких ще є насіння), тоді краще збирати їх восени. З них можна робити заготовки як з закритими, так і з відкритими лусочками. Щоб шишка розкрилася, її треба просто просушити.

Як сушити шишки

Підготовка сировини

Спочатку приберіть смолу за допомогою ватної палички, змоченої в спирті.

Також треба позбутися комах, які живуть в шишках. Для цього зробіть розчин води з 6-ти відсотковим оцтом (пропорція: 1 до 1-го). Якщо ви берете оцтову есенцію чи оцет з більшою відсотковою концентрацією – перерахуйте пропорцію. Шишки необхідно потримати в такому розчині 20-30 хвилин.

Як сушити шишки

Не лякайтеся, якщо шишки після вимочування закриються. Коли вони висохнуть – лусочки знов випрямляться.

Якщо шишка повинна зберігатися у закритому вигляді – спочатку обробіть її столярним клеєм або ПВА. Для цього просто опустіть в нього шишку на кілька секунд, а потім поставте сушити перевернутою. Завдяки клею, луска щільно приклеїться і шишка не втратить форму.

Коли треба, щоб шишка мала вигнуту форму – покладіть її в окріп і зачекайте, доки вона стане еластичною. Потім загніть та зафіксуйте за допомогою скотчу.

Як сушити шишки

Способи сушки

Є чотири способи сушки шишок.

  1. На повітрі. Сушити треба в добре провітрюваному сухому приміщенні. Візьміть кошики або ящики з ґратчастим дном, закрийте їх папером, викладіть сировину шаром товщиною максимум 10 сантиметрів. Якщо шишки наполовину відкриті – 20 сантиметрів. На повітрі шишки висохнуть за 2-3 тижні.
  2. На пательні. Треба взяти чавунну сковорідку, викласти на неї шишки в один шар так, щоб між ними був простір. І далі сушити їх на мінімальному вогні, час від часу перевертаючи. Кришку використовувати не потрібно.
  3. В духовці. Візьміть деко, обгорніть його фольгою, покладіть шишки так, щоб між ними була дистанція. Тим часом розігрійте духовку до 250-ти градусів за Цельсієм та поставте туди деко з шишками. Обов’язково лишіть дверцята причиненими аби циркулювало повітря. Таким способом шишки сушаться 40-50 хвилин.
  4. У мікрохильовці. Треба взяти пласку тарілку, закрити паперовим рушником, викласти на неї шишки та поставити в мікрохвильовку. Далі піч треба включити на повну потужність і виставити таймер на 1 хвилину. Не відходьте від мікрохвильовки, аби проконтролювати процес.

Як сушити шишки

Як сушити шишки для лікувальних цілей

Для різноманітних настоїв та інших лікувальних цілей, треба брати зелені шишки, які збирають в середині червня.

Як сушити шишки

Для сушіння візьміть сітчасті ящики та поставте їх в темне сухе місце з хорошою вентиляцією.

З цього відео ви дізнаєтеся, як зробити з шишок цілющу настоянку:

Як сушити шишки для розпалювання самовара

Звісно ж, самовар – це антикваріат, який вже не використовується. Але, можливо, колись вам треба буде розпалити його для антуражу, тому зараз розкажемо, як для цього підготувати шишки.

Шишки треба збирати в сухий осінній сонячний день. Краще брати шишки з відкритими лусочками. Сушити їх необхідно тільки на повітрі. Для цього можете просто виставити ємності з шишками на сонце.

А в цьому відео вам розкажуть як все ж таки розтопити шишками самовар:

І, наостанок, відео про те, як можна висушити шишки на грилі: