Як найкраще зберігати півонії

Багато садівників замислюються над тим, чи треба викопувати кущ півоній на зиму. А деякі квітникарі, купивши розсаду рослини, під кінець літа не впевнені, що вона «доживе» до весни. Багато питань виникає й з приводу зберігання букету півоній у вазі.

Всі ці моменти вирішити дуже просто, якщо ознайомитися з деякими правилами й не упустити жодної важливої деталі.

Якими способами можна зберігати посадковий матеріал півоній

Перед відправкою коренів півонії на зберігання до посадки їх слід уважно оглянути. Всі ділянки, на яких є ознаки гниття, необхідно видалити за допомогою гострого ножа. Кожне пошкоджене місце потрібно обробити будь-яким антисептичним засобом (зеленка, фунгіцид та інше).

У приміщенні, де буде зберігатися посадковий матеріал півоній, показники градусника повинні коливатися в межах від + 2 °С до + 4 °С. Оптимальним місцем зберігання вважається льох, при його відсутності такі ж умови квітам можна забезпечити й в холодильнику на полиці для овочів. Якщо кореневища рослини розміщені в ящики, їх, обов’язковим чином, необхідно пересипати сухою тирсою.

Півонії, обмотані мохом-сфагнумом, можна помістити на зберігання в поліетиленовий пакет, в якому попередньо слід зробити отвори (щоб була циркуляція повітря). Час від часу потрібно заглядати в упаковку з майбутніми квітами й перевіряти їх стан. Не можна допустити, щоб кореневища пересохли, для цього слід періодично трохи зволожувати мох.

У разі якщо бруньки набухнуть раніше потрібного часу, їх потрібно висадити в горщик зі зволоженим ґрунтом і відправити рослину до висадки в відкритий ґрунт в прохолодне приміщення. Ще коріння півоній можна помістити на зберігання в попередньо промитий пісок (його треба час від часу зволожувати) і зберігати при температурі до +10 °С.

Див. відео “Зберігання півоній до посадки”:

Як зберігати букет півоній

Для того щоб композиція з півоній зберігалася, як можна довше, їх необхідно правильно зрізати. Бутони квіток не повинні бути занадто твердими на дотик. Така рослина ще не має яскраво вираженого кольору. Перед тим, як поставити півонії в вазу їх слід відправити в темне прохолодне місце, щоб вони трохи «пожвавилися».

У воді (якщо брати з-під крана, то вона повинна бути обов’язково відстояною) не розвиватимуться бактерії, якщо використовувати ємність із темного скла. Крім того, півонії (їх стебла) перед відправкою в вазу потрібно промити розчином води з марганцівкою, щоб знезаразити.

Продовжити життя півоній у вазі можна, якщо видалити нижнє листя зі стебел. Зрізи стебел повинні бути косими. Їх необхідно періодично оновлювати, для того щоб їм було легше «заковтувати» воду.

Залишати вазу з півоніями на підвіконні не можна, краще для цього вибрати більш прохолодне місце, куди не зможуть пробратися сонячні промені. Бажано воду з-під квітів міняти кожен день. Півонії не люблять сусідство з іншими квітами, від цього вони швидше в’януть.

Якщо забезпечити правильні умови для зберігання букету півоній, то він зможе мати естетичний вигляд протягом досить тривалого періоду (від двох до двох з половиною тижнів).