Стерилізація парою в домашніх умовах: як правильно стерилізувати банки і пристосування для стерилізації

Потрібно відзначити, що стерилізація парою в домашніх умовах, точніше на пару за допомогою каструлі або чайника, це самий перевірений, надійний і старий спосіб стерилізації тари. Як правильно стерилізувати банки парою?

Почнемо з того, що один з недоліків цього способу – потрібні спеціальні пристосування для стерилізації. Крім каструлі, в якій буде кипіти вода, потрібна спеціальна кришка з одним або декількома отворами.

Можна також використовувати і такі пристосування для стерилізації банок як металева решітка з духовки або гриля, сито або інший обмежувач, для утримання банки над киплячою каструлею. Від конструкції пристосування для стерилізації залежить час стерилізації і кількість одночасно оброблюваних банок.

sterilizacija-paromsterilizacija-parom1sterilizacija-parom2

sterilizacija-parom3sterilizacija-parom4

Фото. Пристосування для для стерилізації банок паром.

Тепер відповімо на запитання: скільки часу і як правильно стерилізувати банки.

Залежно від розміру банки час для стерилізації змінюється від 5 до 15 хвилин.

Чи правильно пройшла стерилізація потрібно визначати за наявністю крапель пара на стінках банки. Пара повинна рівномірно стікати вниз.

Закінчуючи, нагадаємо, що стерилізація парою банок пропаде даремно якщо не буде проведена стерилізація кришок. Тому, перед тим як закривати наповнені банки, кришки теж потрібно 2-3 хвилини потримати в киплячій воді або 5 хвилин над парою.