Коли Великдень у 2020 році в Україні розпочинається у православних і католиків

Коли Великдень у 2020 році в Україні розпочинається у православних і католиків

Воскресіння Христове – це найважливіше свято для багатьох віруючих людей. Всі православні і католики знають, що кожен рік дата Великодня (Пасхи) для християн може змінюватися. В основному святкування припадає на квітень. Однак, в деяких випадках Великдень можуть відзначати і в кінці березня або на початку травня. Тому прийшов час розібратися, коли Великдень у 2020 році в Україні святкується

Якого числа Великдень у 2020 році

У наступному році православний Великдень випадає на 19 квітня. У православних та греко-католиків цей день збігається. А ось католицький Великдень відзначається на тиждень раніше – 12 квітня. Зауважимо, що єврейська Пасха в 2020 році припадає на період 9-17 квітня.

Чому свято Пасхи немає постійної дати

Як ми знаємо, дата святкування щороку може змінюватися і коли почнеться Великдень у 2020 році залежить тільки від місячного календаря. Основним моментом, на який орієнтуються при виборі дати, є перша неділя після весняного повного місяця. Весна може остаточно настати після весняного рівнодення. Коли тривалість ночі порівнюється з тривалістю дня настає перший за тривалий період повний місяць. Після цієї події, в найближчу неділю і святкується Великдень. Відмінність дати Пасхи у православних і католиків пов’язано ще і з тим, що церкви досі користуються різними календарями.

Якого числа Пасха в 2020 році - православна та католицька - дата Пасхи в 2020 році

День Воскресіння Христового це свято, зав’язане з давніми цікавими і, головне, смачними ритуалами, в яких беруть участь всі члени родини. До моменту святкування закінчується піст і кожен зможе насолодитися ласощами після тривалого утримання. Тому, кожна господиня поспішає не тільки порядок в домі навести, але і меню на Великдень скласти, відібравши до нього кращі великодні рецепти страв. А коли святкові рецепти підібрані правильно, то зібрати великодній кошик вже не складе труднощів. Просто помістимо до нього традиційні фарбовані яйця, пишні і смачні здобні паски і ароматні сирні паски.

У процесі підготовки до свята вам можуть стати в нагоді і ці статті: