Коли Масляна у 2020 році в Україні - дата святкування Масниці

Коли Масляна у 2020 році в Україні – дата святкування Масниці

У світі існує маса цікавих свят, але найбільш веселим вважається Масляна. В Україні це народне свято має багато назв: Масниця та Колодій, Сиропусний тиждень, Сиропуст та Пущення, Масляниця та Бабське свято, Сирна неділя та Загальниця. В основному, народні гуляння тривають протягом 7 днів. В Україні до однієї з найвідоміших традицій на цьому заході відносять приготування вареників та млинців з начинками. Потрібно відзначити, що в ці святкові дні і млинці, і вареники господині роблять з різними начинками. А тепер, настав час дізнатись коли Масляна у 2020 році.

Коли Масляна 2020 починається і закінчується

Якого числа Масляна у 2020 році зльоту сказати не можна. Дата свята є змінною і, як не дивно, залежить від Пасхи. У 2020 році свято Колодій настане 24 лютого. Святкування Масниці триває тиждень і завершиться 1 березня.

Коли Масляна у 2020 році в Україні - дата святкування Масниці

Особливості проведення Масниці

Період проведення Масляної завжди супроводжується гуляннями і в цей період проводиться багато цікавих обрядів. В першу чергу гуляння пов’язані з тим, що люди проводжають зиму і зустрічають довгоочікувану весну. Початок свята завжди випадає на понеділок, а завершення на останній день тижня. Головним символом є опудало зими, яке спалюють після завершення Масляної.

Коли Масляна у 2020 році в Україні - дата святкування Масниці

Особливості святкування Масниці

Як вже було сказано, тривалість народних святкувань завжди становить 7 днів. Згідно усталеним традиціям кожен день має певну назву. Вона особлива і повністю характеризує події, які відбувалися в ці дні:

  • Найперший день має назву “Зустріч Масляної”. У перший день необхідно приготувати багато вареників та/чи млинців, нарядити опудало і одягнути його в старий одяг.
  • Другий день має назву “загравання”. В цей день відбуваються гуляння і галасливі концерти на головній площі.
  • Середу багато хто називає “Ласунка”, а все тому, що в цей день прийнято ходити в гості, де пригощають варениками та млинцями з чаєм.
  • Четвертий день має назву “Разгуляй”. Всі масово вибираються на головну площу і влаштовують гучні гуляння.
  • У п’ятницю прийнято ходити в гості до тещі і запрошувати її на млинці та вареники. До півночі незаміжні дівчата ворожать на свого судженого.
  • Субота називається “посиденьки зовиці”. Невістки займаються приготуванням гостини і запрошують сестер чоловіка.
  • Прощальним днем ​​є неділя. По завершенню заходу необхідно спалити опудало головної героїні святкування.

Коли Масляна у 2020 році в Україні - дата святкування Масниці

І так, в 2020 році Масляна розпочнеться 24 лютого. Тому, вже з понеділка можете приєднуватися до гулянь і слідувати усталеним традиціям.

Більше про звичаї та традиції святкування Масниці чи то Колодія в Україні дізнайтесь із відео.

Рекомендуємо цікаві матеріали за темами:

Бажаємо всім чудового настрою і невгамовних веселощів на весь Сиропусний  тиждень!