Коли Масляна 2021 року - дата святкування Масниці в Україні

Коли Масляна 2021 року – дата святкування Масниці в Україні

Що за свято Масляна, як і коли його відзначають? В Україні його ще називають Масниця, Колодій, Пущення, Сиропуст, Бабське свято, Загальниця… і це ще не всі назви. Святкування Масляної – з давніх-давен було однією з найулюбленіших народних розваг. Адже в ці дні світ немов освітлюється світлом. Весна вже вступає в свої права і це відбивається на самопочутті і настрої людей. Після зимового холоду і застою люди наповнюються енергією, виникає бажання свята і веселощів. Всі виходять на вулицю, дарують один одному усмішки, діляться новинами. Треба знати, що дата Масляної не постійна і щороку її відзначають в різні дні. Так коли Масляна 2021 року? У 2021 році перший день Масниці збігається зі святом всіх жінок – 8 Березня. Веселі застілля і завзяті традиційні гуляння триватимуть цілий тиждень. Кінець Колодія відзначають 14 березня веселими і масовими гуляннями.

Підготовка до Масляного тижня

Підготовка до святкування починається за кілька днів до настання святкового тижня. Господині вичищають дочиста свої будинки, закуповують борошно, масло, сметану та інші харчі, щоб весь тиждень хата була багата варениками, млинцями та іншими ситними ласощами з борошна.

Коли Масляна 2021 року - дата святкування Масниці в Україні

Традиційні страви та гуляння на Масляну

Смачні вареники та масляні млинці славляться різноманітністю. Свіжоспечені налисники щедро начиняють червоною ікрою, рибою, грибами, гречкою, картоплею, капустою … і іншими начинками.

Коли Масляна 2021 року - дата святкування Масниці в Україні

Дітвора ратує за солодкі частування. Для них роблять вареники з вишнями та сиром, а млинці з медом і горіхами, з варенням і патокою.

Коли Масляна 2021 року - дата святкування Масниці в Україні

У Масницю широко поширені народні гуляння. І дорослі і діти в рівній мірі веселяться, змагаючись в поїданні млинців, снігових боях і катаннях на санках з крижаних гірок. Ну а ті хто небоязкі пірнають в ополонку.

Християнські звичаї на свято Колодій

У християнстві останній день Масляної знаменує початок сиропусного чи то мясопусного тижня. Це означає, що це останній день коли можна їсти не пісні продукти, в тому числі м’ясо, масло і сири.

За християнськими звичаями це тиждень примирення і прощення, не дарма останній день масляного тижня іменується Прощеною неділею. У цей день православні закликають відпустити всі образи і очистити душу перед Великим постом.

У Прощену неділю – у 2021 році це 14 березня – апогеєм тижневого святкування було спалення солом’яного опудала. Всі люди збирались разом на вершині гори, де вже заздалегідь було складене багаття. Яскравий вогонь символізує сонце і тепло, а скочування палаючого опудала по схилу гори – остаточні проводи зими.

Для підняття настрою перед святом та збереження давніх звичаїв пропонуємо до перегляду відео про традиції народних гулянь на свято Колодій в Україні.

І ще, не забудьте переглянути цікаві та корисні матеріали до свята:

Нехай у вас зберігається відмінний настрій на весь святковий тиждень!