Схеми вишиванок. Українські жіночі, чоловічі та дитячі вишиті сорочки схеми.

Українські вишиванки – це втілення прадавніх традицій нашого народу, його неповторних звичаїв і вірувань.

У різних регіонах України вишивка відзначається характерними особливостями – кольором, технікою, матеріалами.

Ще з часів трипільської культури дійшли до нас мотиви, які зображено на українських вишиванках – «гребінчики», «кучері», «баранячі роги». Це яскраві приклади геометричних орнаментів. Рослинні мотиви – різноманітні квіти, виноград, дубове листя – символізують нерозривний зв’язок людини з природою. Серед тваринних орнаментів переважають зображення на полотні голуба, півня, коня та риби.

Для чоловічих сорочок в усі часи найчастіше обирали геометричні орнаменти. Споконвічно чоловічі символи – «баранячі роги» – були втіленням енергії та вогню, а ромби у вигляді засіяного поля означали родючість та множення роду.

Жінкам прийнято було носити сорочки з рослинним орнаментом, а також із символічними фігурками берегині.

Дитячі вишиті сорочки вражають своєю різноманітністю , яскравістю і багатством відтінків.

Власноручно вишита сорочка – це не тільки найкращий подарунок близькій людині, а й справжній оберіг. Щоб створити оригінальний і красивий виріб, перш за все, необхідно обрати точну і оригінальну схему, а також придбати все необхідне для роботи.

Після вибору схеми можна починати вишивати. Стібок за стібком, хрестик за хрестиком – і нитки переплітаються між собою, створюючи дивні візерунки, пронизані любов’ю, позитивною енергетикою і вірою в щасливе майбутнє.