Дитячі саморобки з овочів і фруктів - як зробити осінні саморобки своїми руками

Дитячі саморобки з овочів і фруктів – як зробити осінні саморобки своїми руками

Осінь – пора року, багата на врожай овочів і фруктів Дерева і чагарники набувають неймовірно гарі червоні, бордові, помаранчеві кольори, в лісі повно шишок, жолудів, на алеях і в парках вже дозріли каштани. С настанням осені в школах і дитячих садках починається особлива, чарівна пора – час, коли проходять виставки на теми “Золота осінь”, “Дари осені” та інші, де діти викладають на конкурс осінні дитячі саморобки з овочів і фруктів. Дітки разом з батьками проявляють креативність і фантазію, створюють унікальні вироби з фруктів і овочів, листя, пластиліну, квітів, круп, шишок, жолудів і каштанів. Це можуть бути як цілі композиції, так і окремі невеликі зроблені своїми руками вироби. Насправді природних матеріалів для польоту творчої думки безліч. Розглянемо кілька варіантів простих і цікавих робіт для осінньої виставки.

Креативні та прості саморобки з овочів для дітей

З овочів легко і просто робити образи тварин. Один з кращих і легких варіантів – вівця з картоплі. Для однієї такої саморобки знадобляться:

 • картопля (два середнього розміру коренеплоди і два маленькі);
 • зубочистки;
 • папір, ножиці та олівці.

Щоб зробити своїми руками цю вівцю з картоплі витрачається мінімум часу. Коренеплоди необхідно ретельно вимити і висушити. Дві середні картоплини кріпляться одна до одної за допомогою зубочисток. Це буде голова і тулуб тваринки. Маленькі картоплі слід розрізати навпіл. Це будуть лапи вівці. Вони також закріплюються зубочистками. З паперу вирізаються вушка, хвостик і кучерики (зім’ятий папір). Деталі легко приклеїти за допомогою звичайного канцелярського клею. Детальна покрокова інструкція у відео.

Ще один варіант овочевої саморобки – черепашка. Для її створення знадобляться:

 • великий кабачок;
 • морквина;
 • невелика картоплина і зубочистки.

А ще, для очей черепашки потрібно підготувати два маленьких шматочка темного пластиліну. При бажанні, їх можна зробити з паперу. З кабачка вирізається задня частина, це буде панцир черепашки. З чищеної моркви потрібно відрізати чотири шматочки (лапки) і один трикутник (хвостик). Картоплю розрізати навпіл прикріпити одну частину до кабачка, це буде голова черепахи. Всі деталі кріпляться за допомогою зубочисток. Завершальний етап – очі з пластиліну або паперу. Відео-інструкція покроково демонструє подробиці.

Простий і красивий букет діти можуть самі зробити для виставки з кабачка, перців і паличок для шашликів. Ця саморобка з овочів робиться дуже просто. Всі подробиці покроково покаже і розповість розумниця Улянка в своєму відео чи то майстер-класі.

Ця дитяча саморобка з овочів і фруктів – чудо гусениця. Тут нам крім моркви і яблук знадобиться ще і чорний виноград.

Легкі дитячі вироби з фруктів для саду та школи

З фруктів вироби виходять не менше оригінальні та цікаві. Наприклад, з груші і винограду можна зробити милого їжачка. Для цього груша очищується від шкірки, на зубочистки насаджуються зелені виноградини. Як носика можна використати чорний виноград, він закріплюється також – зубочисткою.

З половинок червоних яблук вийде чарівне сонечко. В шматочку яблука посередині із зовнішнього боку робиться поглиблення. Воно буде позначати крил сонечка. По периметру слід зробити поглиблення розміром з ягідки чорної смородини. Це будуть цятки на крильцях. Для голови можно використати виноградинку чорного кольору, яка прикріплюється до яблука за допомогою зубочистки.

Як і що правильно робити по обом описаним фруктовим саморобкам демонструє покрокова відео-інструкція.

Незвичайні вироби з пластиліну, овочів і фруктів

Милий їжачок з пластиліну з яблучком стане чудовою прикрасою будь-якої осінньої виставки. Для його створення знадобиться:

 • пластилін зеленого кольору (або будь-якого іншого, який є), білого і чорного, щоб зробити очі;
 • шишка;
 • яблучко.

Варіанти фруктів можна змінювати на свій розсуд. З пластиліну треба зробити голову, тулуб, лапки і очі. На спину прикріпити шишку. Ціле яблуко або грушу встановити так, як ніби їжачок притримує його лапками. Замість шишки можна використовувати насіння соняшнику.

Красиві і нескладні саморобки з овочів і квітів

Дуже цікавий і креативний виріб “Букет в гарбузі” стане центром осінньої композиції. Для його створення знадобиться гарбуз середніх розмірів і будь-які осінні квіти (айстри, чорнобривці і т.п.). З гарбуза необхідно вирізати насіння і серцевину. У поглиблення покласти флористичну губку, злегка полити її водою. Далі, квіти вставляються в губку стеблом, з якого попередньо краще зрізати зайві листочки. Композицію можна доповнити сезонними овочами або фруктами.

Оригінальні дитячі саморобки з овочів і листя для виставки

Для шикарної осінньої саморобки Сова знадобляться:

 • листя різних розмірів і кольорів, в ідеалі від різних порід дерев;
 • аркуш паперу;
 • клей;
 • картон;
 • ножиці;
 • шпатель або дерев’яна паличка;
 • пінопласт;
 • чашечка або невеликий кошик;
 • калина або будь-які інші ягоди, овочі або фрукти.

Спочатку необхідно вирізати макет сови з паперу, закріпити його на картоні, відрізати зайве і прикріпити паличку. Далі, починаючи з зовнішніх країв по черзі за допомогою клею закріплювати листя. Попередньо їх краще просушити. Листочки потрібно приклеювати так, щоб кожен наступний ряд злегка накладався за попередній. Так птах буде об’ємнішим. З пластиліну виліпити оченята і дзьоб. Дерев’яна паличка буде слугувати стрижнем для виробу. Її необхідно встановити в пінопласт, попередньо вирізаний за формою вазочки або чаші. В якості прикраси ідеально підійде калина або горобина.

Інші ідеї для осінніх саморобок з овочів і фруктів для дошкільнят та дітей шкільного віку можете підглянути у відео під назвою – веселі вироби.

Тепер ви знаєте як зробити осінні вироби з овочів і фруктів своїми руками разом з дітьми легко і просто. Сподіваємося, що ви знайшли те, що потрібно і підійде саме вам. 🙂