Яке весілля у гуцулів! Народні звичаї, обряди і традиції у сценарії весілля. Результат – оригінальне весілля.

У гірських селах українських Карпат весілля – як казка! Навіть у наші дні гуцули дотримуються таких весільних традицій, яких дотримувались їхні батьки та діди-прадіди. І сьогодні вони одягаються в національний одяг, прикрашають свої оселі, коней і навіть дерева. Потрібно зазначити, що на вінчання в церкву молоді їдуть на святково прикрашених конях.

У день весілля наречену і нареченого супроводжують одягнені в святкові вбрання бояри, дружки, свати, старости … У всіх одяг прикрашено маленькими святковими букетиками. Весільні пісні, веселі й сумні – це обов’язковий атрибут гуцульського весілля. Ну і ясна річ, якщо є пісні, то не обійтися без танців, запальних і іскрометних. А які ігри та конкурси на гуцульському весіллі …

Жодне весілля в Карпатах не обходиться без хороших калачів на вишитих рушниках. Потрібно відзначити, що і калачі, і рушники – це просто витвір мистецтва. За давніми звичаями найкращі калачі дарують на вишитих рушниках з побажанням багатого та щасливого життя.

Заручини і сватання зазвичай відбуваються навесні, а саме весілля намагаються зіграти до початку Великого Посту. Люди тут віруючі і під час посту ніяких святкувань не проводять.

За тутешніми звичаями, коли приходять свати і наречена дає вишиті рушники – це означає, що потрібно готуватися до весілля. Символом вступу в шлюб є момент, коли молоді «встають на рушник». Кожна дівчина вишиває собі рушники сама. Тому, ще і в наші дні, в українських Карпатах майстринь-вишивальниць безліч. Унікальною ручною вишивкою прикрашені і сорочки чоловіків, і одяг дітей. А бусам, браслетам та іншим аксесуарам, що прикрашають як зовсім молоденьких гуцулочок, так і тих, хто старше – позаздрили б самі вишукані столичні модниці. І всіма цими (і не тільки цими) унікальними виробами ручної роботи можна не лише милуватися, але їх можна і придбати тут.