Унікальні та самобутні традиції і звичаї Закарпаття.

Народні традиції та звичаї Закарпаття – це унікальне переплетіння культур українців, угорців, словаків, поляків, румунів, євреїв, росіян, а також німців та інших народів. Це й недивно, адже Закарпатська область межує з Румунією, Словакією, Угорщиною, Польшею. В окремих селах проживають етнічні німці, які і тепер пам’ятають свою мову, та бережуть традиції.

Переплетення культур не приводить до етнічних конфліктів, навпаки всі мирно уживаються між собою. На відносно маленькому клаптику землі, яким є Закарпаття, можна відчути національний колорит багатьох народів проживаючих тут. Туризм відіграє значну роль у економіці краю. Місцеві жителі ставляться до гостей дружелюбно, та стараються, щоб відвідувачі з усіх кінців світу поїхали додому з купою гарних вражень.

З давніх часів, на Закарпатті були поширені народні промисли: ткацтво, бондарство, гончарство,стельмаство, плетіння, теслярство, столярство, ложкарство, каменярство, гутництво, шевство, кушнірство та багато інших. Серед різноманітних виробів народних майстрів, художня вишивка займає одне з головних місць. Кожен район, та навіть село, мають свій особливості та притаманні тільки їм традиції вишивання. Особливу роль вишивка відіграє в святкових та обрядових предметах, а також в оздобленні одягу, житла, церковних атрибутів. Орнаменті, це цілий окремий світ, вони тісно пов’язані з символікою та сприйняттям навколишнього світу.

Навіть сьогодні, багато Закарпатців бережуть та розвивають свої давні традиції. Тут переплелись релігійні, сімейні та календарні свята, а також залишки язичницьких вірувань та обрядів.

Про особливості проведення різних свят на Закарпатті, читайте в наступних статтях.

Великдень, Пасха, день воскресіння Христового – традиції святкування на Закарпатті.
Поливаний або Великодній понеділок на Закарпатті.