Традиції вівчарів та трембіти.

Трембіта – це традиційний для Закарпаття музичний інструмент. З давніх-давен, вівчарі використовували гучний звук трембіти для передачі на великі відстані самої різної інформації. Адже в горах люди нерідко живуть далеко один від одного, а звук трембіти можня добре розчути навіть на відстані десяти км.

У давнину, грою на трембіті сповіщали про народження людини, весілля, а також смерть. Були відповідні мелодії для зустрічі Різдва, а також при проводі вівчарів на полонину. Таким чином, звук трембіти супроводжував людину від народження до самої смерті. Сьогодні, традиція такого способу передачі інформації майже повністю втрачена, що і не дивно, адже сьогодні важко уявити, що в когось немає мобільного телефону.

Відродженням і збереженням унікальних традицій гри на цьому чудовому інструменті займаються організатори обласного фольклорно-етнографічний фестиваль “На Синевир трембіти кличуть”. Він зазвичай проводиться в кінці серпня, на озері Синевир, що в Міжгірському районі.

Цікаво знати: трембіта – це найбільший духовий інструмент (згідно книги рекордів Гіннеса), має довжину 4-8 метрів. Іноді, на трембітах грають навіть в оркестрах!

Трембіта являє собою конічну дерев’яну трубу без бокових отворів і працює в діапазоні до 2,5 октав.