Кулі з шоколаду на торт - шоколадні прикраси для торта своїми руками

Кулі з шоколаду на торт – шоколадні прикраси для торта своїми руками

Щоби приготувати їстівні кулі з шоколаду на торт своїми руками, вам  потрібно мати увагу, щоб не порушити температурний режим,  а також терпіння і готовність акуратно і зосереджено працювати. Якщо ви цими якостями володієте, то просто повторюйте мій покроково оформлений рецепт з фото і, тоді, гарний та красивий новорічний шоколадний декор у вигляді кульок, незабаром з’явиться і на вашому торті або десерті.

Для 4 шоколадних кульок нам знадобиться:

  • 35 грам білого, темного або молочного шоколаду;
  • кандурин для фарбування – у мене золотий.

Як зробити кулі з шоколаду для торта вдома

Шматочки білого шоколаду поміщаємо в піалу і відправляємо її на парову баню. При цьому, дно піали не повинно стикатися з киплячою водою. Даємо шоколаду нагрітися до 45-50°С. Тепер, можна його прибрати з водяної бані і розмішати. Якщо у вас залишилися невеликі грудочки шоколаду – не страшно. При подальшому перемішуванні вони розійдуться в гарячому шоколаді. До речі, якщо ви хочете зробити кольорові кульки, то саме час додати жиророзчинний барвник потрібного кольору і змішати його з гарячим шоколадом.

Кулі з шоколаду на торт - шоколадні прикраси для торта

Темперіруем шоколад

Тепер перекладаємо близько 70% гарячого шоколаду на мармурову дошку або на плоску скляну поверхню і починаємо активно перемішувати його шпателем чи то силіконовою лопаткою. При цьому, постійно робимо заміри температури. Як тільки вона досягла 27-28°С, перекладаємо цю порцію в піалу де залишилась решта гарячого шоколаду і перемішуємо. Нам потрібна температура рівна 33-35°С. Це робоча температура для подальшої роботи з шоколадом. Саме час робити шоколадний декор для тортів своїми руками.

Кулі з шоколаду на торт - шоколадні прикраси для торта

Як робити шоколадні кулі

І так, формуємо шоколадні прикраси. Форму встановлюємо на чисту кухонну дошку. Заливаємо темперований шоколад у 8 півсфер. За допомогою маленької ложки розподіляємо його по всій півсфері. Потім, перевертаємо форму догори ногами, даємо шоколаду стекти в яку-небудь ємність і повертаємо форму на місце. Даємо шоколаду в формах повністю застигнути.

Кулі з шоколаду на торт - шоколадні прикраси для торта

Коли шоколадні півсфери повністю застигли, обережно витягуємо їх з форми.

Кулі з шоколаду на торт - шоколадні прикраси для торта

Нагріваємо сковороду, опускаємо одну півсферу на неї, буквально, на 1 секунду і тут же з’єднуємо з другою півсферою. Треба працювати дуже швидко і обережно. Адже шоколадні півсфери тонкі і крихкі. Із залишків шоколаду можна сформувати петельки і приклеїти їх таким же способом, яким ми з’єднували півсфери. Завдяки петелькам, вийде ефект новорічної іграшки.

Кулі з шоколаду на торт - шоколадні прикраси для торта

Коли кульки охолонуть, обережно проводимо теплими руками по місцю з’єднання півсфер. Ця маніпуляція додасть їм більш гладкої форми і приховає з’єднувальний шов. Тепер, беремо пензлик і покриваємо готові кульки кандурин.

Кулі з шоколаду на торт - шоколадні прикраси для торта своїми руками

Наші новорічні кулі з шоколаду на торт готові. Їх можна використовувати для прикраси любих, а не тільки новорічних, тортів.

Зауважу, що для роботи з шоколадом, особливо в момент, коли виймаємо півсфери з форми, краще використовувати одноразові тонкі рукавички.

Автор цього відео показує два рецепта: як зробити шоколадні кулі з шоколаду і какао-масла, і другий варіант – з глазурі і шоколаду. Посилання на всі потрібні для втілення ідеї продукти знайдете під відео на авторське каналі у Ютубі.

Якщо вам потрібні саме новорічні кулі з шоколаду, то обов’язково подивіться це відео. Автор не тільки детально демонструє приготування, але й показує як прикрасити шоколадні кулі на Новий рік. Такий простий декор дає можливість оригінально прикрасити не тільки новорічний торт , але й більш дрібні святкові десерти.

Останній відео-рецепт, який я хочу тут запропонувати, допоможе вам приготувати не тільки новорічні шоколадні кулі для декору тортів, але і такі шоколадні прикраси до нового року як шишка і ялинка. Такий простий і цікавий декор з шоколаду дає можливість зробити на улюблене свято не просто торт з кулями. Ви зможете прикрасити свій десерт гарною їстівною та оригінальною новорічною композицією.

Сподіваюсь, що ви переконались, що робити гарні та смачні кулі з шоколаду вдома можно легко та просто.