Правильний догляд за вишитими речами – запорука їх краси на довгі роки.

Загальновідомо, що речі довго виглядають гарно та радують нас своєю красою тоді, коли за ними здійснюється правильний та вчасний догляд. У повній мірі це стосується і вишиванок, вишитих рушників та скатертин.
Як же здійснювати правильний догляд за вишитими речами? Як правильно їх прати та прасувати? Не лякайтесь, тут не є нічого складного.

Вишити речі краще прати руками у тепленькій воді з додаванням рідкого засобу для делікатного прання або будь-якого іншого прального засобу для прання кольорової білизни попередньо ретельно розведеного у воді. Фахівці застерігають, що при пранні у холодній воді деякі нитки можуть пустити колір.

Вишиті речі потрібно покласти у воду з розведеним пральним засобом вишивкою вниз на 15-20 хвилин.

Дуже пошкодить якість вишивки тертя. Уникайте його при пранні. Якщо вишиті місця сильно забруднились, то після 20 хвилинного замочування акуратно очистіть їх легкими рухами пальців або дуже м’якою щіточкою.
Якщо Ваша річ потребує підкрахмалення, то в наш час краще скористатись крохмалем для прасування сорочок у балончику. Його можна купити у будь-якому супермаркеті або іншому спеціалізованому закладі де продаються засоби для прання. У такий спосіб крохмалять виріб під час прасування.

Після прання вишиті речі потрібно добре прополоскати у літній воді але НЕ ВІДЖИМАТИ. Розкласти їх на махровому рушнику і скрутити як рулет. Після того як рушник вбере вологу до себе розкласти виріб на іншому рушникові та залишити так до висихання.
І нарешті, коли вишита річ буде вже майже сухою її можна прасувати з ізнанки через марлю, але обов’язково поклавши лицем на махровий рушник або на іншу м’яку основу. Це збереже Ваш узор об’ємним. При прасуванні вишитих речей краще використовувати праски з парою. І в будь-якому разі заборонено прасувати прямо по лицевій стороні візерунка.
Ще одна важлива порада від вишивальниць зі стажем: свіжі плями від фруктів та ягід швидко та безслідно зникнуть якщо їх полити крутим кип’ятком.
Дотримуйтесь цих простих правил догляду за вишитими речами і вони служитимуть довго як Вам, так і порадують своєю красою та барвами Ваших дітей та онуків.