Кращі мультиварки для дому - рейтинг мультіварок, види, функції і застосування

Кращі мультиварки для дому – рейтинг мультіварок, види, функції і застосування

Мультиварка – кухонний гаджет, який тріумфально увійшов в наше життя близько 10 років тому. Це пристосування для кухні називають ще й «розумна» каструля, в якій готують, практично, будь-яку страву. А чи знаєте ви, що батьківщиною мультиварки є Японія? Так, саме японські електричні рисоварки трансформувалася у сучасна мультиварки. Багато господинь не уявляють своєї кухні без цього приладу. Але, деякі досі сумніваються чи потрібна мультиварка на кухні. А якщо потрібна, то роздумують над тим, яку краще купити. Після прочитання статті ви дізнаєтеся які ж кращі мультиварки, зможете вибрати для себе найкращу диво-каструлю і отримувати від домашнього готування велике задоволення.

Кращі мультиварки для дому - рейтинг мультіварок, види, функції і застосування

Як працює мультиварка

Класична мультиварка (НЕ індукційна) складається з наступних частин:

  • металевого або пластикового корпусу;
  • чаші для продуктів;
  • кришки, забезпеченої клапанами (в залежності від моделі);
  • ємності для конденсату (знаходиться на корпусі).

У корпусі знаходиться нагрівальний елемент. Найчастіше він один і знаходиться на дні. Але є моделі, де тени можуть стояти по боках і в кришці корпусу. Нагрівач працює в діапазоні від 40 до 180 градусів. Блок управління знаходиться із зовнішнього боку корпусу та працює у зв’язці з датчиками тиску і температури. Важливою частиною блоку управління є мікропроцесор, в нього закладені програми для приготування їжі.

У цьому відео продавець-консультант детально розповідає, що таке мультиварка, що робить чудо каструля та що в ній можна готувати швидко і просто. Якщо цікаво – то до перегляду.

Що готувати і як користуватися мультиваркою

У будь-якій мультиварці можна приготувати велику кількість страв. Чим простіше модель мультиварки, тим менше варіантів приготування чи то режимів. Але основні є, практично, у всіх моделей:

  • режим «тушкування» – швидке нагрівання чаші, зниження температури і тривале підтримання невисокої температури;
  • режим «гречка» або «гарнір» – поступовий нагрів до середньої температури, підтримка заданої температури до поступового повного випаровування рідини;
  • режим «жарка» – швидке нагрівання до максимальної температури для утворення рум’яної скоринки на продуктах;
  • режим «випічка» – нешвидке нагрівання до 140-170 градусів та тривалий час підтримки температури;
  • режим «підігрів» – базовий режим, що включається після виконання основного режиму та підтримує температуру чаші до 70 градусів тривалий час.

Можливості будь-якої мультиварки, майже, безмежні: супи, каші, запіканки, приготування на пару, випічка тортів і хліба, тушковане м’ясо і овочі, буженина, варення, приготування дитячого харчування і т.п. Крім встановлених режимів, можна за допомогою режиму «мультіповар» самостійно задавати час і спосіб приготування.

З відео дізнайтеся що можна приготувати в мультиварці на сніданок, обід або вечерю швидко, просто і смачно.

Як вибрати мультиварку

Мультиварка може стати найкращою помічницею господині і для цього немає необхідності купувати найпотужніші та дорогі моделі. Вибираючи свою домашню помічницю сміло можна обирати прості бюджетні та недорогі. Роблячи вибір, спочатку не думайте дешеві чи дорогі моделі стоять перед вами, а дайте відповіді на питання:

Який обсяг чаші необхідний

Для сім’ї з 4-6 чоловік досить п’ятилітрової чаші. А є чаші на 3 літри, крім того, можна знайти великі мультиварки об’ємом у 9 літрів.

Який вид мультиварки потрібен

Можливо, ви виберете мультиварку-скороварку. Такі електроприлади забезпечені додатковим клапаном і готують їжу під тиском. Це прискорює процес приготування. Наприклад, звичайна мультиварка приготує кашу за 45 хвилин, а скороварка за 15. Можливо, вам підійде проста мультиварка, за демократичною ціною і з базовими функціями. Деякі вибирають варіанти з хлібопічкою, з функцією мультіповар та з пароваркою.

Є у сучасних розумних каструль і додаткові опції: відстрочений запуск (можна з вечора закласти продукти, а каша звариться до сніданку), приготування йогурту, варіння на пару, макарони, випічка та багато інших. Розставте пріоритети і вибирайте те, що підходить саме вам.

Які функції мультиварки важливі для вашої кухні, на що звернути увагу при покупці і багато іншої важливої ​​інформації, яка допоможе вам зробити правильний вибір при покупці у цьому відео.

Рейтинг мультіварок

Щоб можна було зорієнтуватися і підібрати потрібний варіант, нижче представлений рейтинг кращих мультіварок за оптимальним співвідношенням ціна-якість.

1 місце – Moulinex CE 500E32

Це проста і популярна мультиварка-скороварка, якій віддають перевагу через функцію «мультіповар» та 11 вбудованих програм. Потужність мультиварки – 1000 Вт, металеве покриття корпусу і практична конструкція.

2 місце – Redmond RMC-P350

Надійна і досить дешева мультиварка-скороварка з достатнім набором програм,є програма «йогурт», таймер і відстрочка старту, потужність – 900 Вт.

3 місце – UNIT USP-1210S

Австрійська мультиварка-скороварка з двома ємностями: одна-для готування, друга – для копчення. Привертає хорошим набором додаткових опцій, включаючи копчення і варіння на пару, відмінною потужністю – 1100 Вт, зйомною кришкою.

4 місце – Polaris PPC 1203AD

Відносно недорога мультиварка з безліччю функцій, включаючи «холодець» і «йогурт». Також є опція «мультіповар», відкладений старт, підігрів. Потужність – 800 Вт.

5 місце – Redmond RMC-PM380

Якісна мультиварка-скороварка з великим набором опцій, включаючи унікальні «МастерШеф-Лайт» та «Вакуум», обсяг – 6 літрів, антипригарне покриття, потужність – 1000 Вт.

Переглянувши відео дізнаєтесь не тільки про переваги і недоліки п’яти різних найпопулярніших мультіварок, але й про їх комплектацію. Дізнайтеся, як не помилитися у виборі диво каструлі.

Де купити і як ремонтувати мультиварку

Покупець може вибрати мультиварку для дому в звичайному супермаркеті побутової техніки або інтернет-магазині. Вибір магазину – це питання зручності, хоча, часто інтернет-магазини можуть запропонувати більш вигідні низькі ціни. Гарантійний або післягарантійний ремонт мультіварок відбувається у сервісних центрах або приватних компаніях. Перелік таких сервісних центрів ви легко знайдете в інструкції до купленої кухонної техніки.

Яку мультиварку купити для дома - як вибрати і користуватися мультиваркою на кухню, фото і відео