Коли Масляна 2019 року

Коли Масляна 2019 року – коли починається і завершується свято Масляної у 2019 році

Пу́щення, Зага́льниця, Колодій, Сиропу́ст, Сиропу́сний тиждень, Си́рна неділя, Ба́бське свято, Масниця – як тільки не називають в Україні Масляний тиждень. Рідко хто не очікує щорічних гулянь на Масляну. Адже крім поїдання смачних рум’яних млинців, оладок та вареників, цей час призначений для загального примирення і відновлення добрих відносин у родинах та між друзями і знайомими. Таке свято подобається і дорослим і, звичайно, їх малюкам. Цілий тиждень можна невтомно гуляти й веселитися, поїдаючи смачні страви з муки, приправлені всякою смакотою, та готуючись до посту.

Зміст

Коли Масляна у 2019 році починається і закінчується

На цей раз найвеселіше і найситніше млинцеве свято почнеться незадовго до дня, улюбленого багатьма жінками, а завершиться, майже, одразу після нього. Адже, святковий масляний тиждень триватиме у 2019 році з четвертого по десяте березня.

Дата Масляної 2019 – історія та традиції святкування в Україні

На свято Масляної в Україні найпоширенішим частуванням стають млинці, вареника та оладки щедро змащенні маслом та сметанкою. Причому, їдять їх як в гостях, так і вдома. Вважається, що у кожної господині повинно бути на цьому тижню стільки цих страв, скільки вона бажає успіху і щастя своїй родині в цьому році.

Коли Масляна 2019 року

Багато хто помиляється стосовно релігійної непричетність до цієї події, відносячи свято виключно до язичництва. Але такі люди далекі від істини. У цього народного свята є і давні християнські коріння. Адже воно тільки по часу збігається з початком весни і проводами зими, з її снігом і холодами. Реальна суть цього святкування в підготовці до посту і примирення: з собою – в душі і в житті – з близькими та друзями. Цей період дуже значущий для віруючих, що входять у Великий піст. Вже в цей тиждень варто припиняти вживати страви, що містять м’ясо. Але сирів, молока, масла, грибів та риби, ікри і солодощів при святкуванні Масляної має бути вдосталь! У ці дні можна пригощати свої родини, друзів і гостей варениками та млинцями з начинками з перерахованих вище продуктів у такій кількості – скільки живіт витримає. 🙂

Коли Масляна 2019 року

Найбільшого розмаху святкування, звичайно ж, має в сільській місцевості, де починаються не тільки повсюдне поїдання млинців у всіх видах, але й різноманітні ігри та розваги, з пригощанням ситними стравами та солодощами. Це святкування завжди оточує розмах, так як вважається, що ті, хто сумно проведе цей час – весь рік будуть обділені радістю та багатством. Саме тому приготування до цієї веселої події, в усі часи, були досить серйозними і починалися вже з середини передуючого Масляному тижня. За три чотири дні до святкування, господині начисто прибирали в своїх оселях, в давнину – білили печі. В цей час закуповувалося або виймалось із засіків борошно та інші потрібні для святкування продукти.

Тепер, знаючи якого числа Масляна в 2019 році, а також, традиції і суть народних гулянь, кожна господиня зможе гідно зустріти і провести всі сім днів Масляного тижня.

Коли Масляна 2019 року

На Масляну 2019 веселіться від душі разом з близькими вам людьми, не забудьте щиро попросити вибачення у тих кого образили і прощайте всіх хто образив вас. Готуйте і їжте вареники та млинці з оладками на щастя та не збільшуйте вагу! 🙂

Нехай відмінний настрій і невгамовні веселощі супроводжують вас протягом усього Масляного тижня!

Рекомендуємо до перегляду і ці статті: