Жива ялинка з гілок своїми руками

При великій кількості варіантів штучних новорічних ялинок натуральна лісова красуня завжди краще. Сьогодні багато хто відмовляється від живих ялинок в силу екологічних переваг – навіщо губити молоде деревце. Але щоб в будинку запахло Новим роком є один простий вихід – зробити ялинку з гілок своїми руками. Робити її можна із соснових або ялинових лапок і підручних матеріалів. Із задоволенням ділюся своїм багаторічним дослідам, поетапно описую потрібні дії і демонструю їх на покроково зроблених фото.

Необхідні матеріали та інструменти:

Жива ялинка з гілок своїми руками

  • соснові лапки різних розмірів (від самих маленьких до 70-80 см в довжину). Наламати їх можна в будь-якому лісі без шкоди для дерев, адже нижні яруси все одно з часом висохнуть і відпадуть. Чому сосна? При висиханні гілок вона майже не сиплеться, а ті голки, які потім потраплять на килим, легко прибираються за допомогою пилососа або вручну;
  • підставка (в пропонованому варіанті використаний обрізок ДСП розміром 50х50 см);
  • старий держак від лопати. Від його довжини залежить висота вашої новорічної красуні. У минулі роки я споруджував ялинки висотою до 2,5 метрів. Цього року обмежився висотою в 1,2 метра, при цьому довжина держака становила 90 см. В якості заміни можливо використовувати будь-який дерев’яний брусок, але старе дерево виглядає більш природно;
  • кілька металевих куточків і шурупів для кріплення “стовбура” до основи;
  • ніж, ножівка по дереву і дриль-шуруповерт.

Як зробити ялинку з гілок своїми руками

Перш ніж зібрати ялинку, потрібно встановити її стовбур. Заторцуйте ножівкою ту сторону держака, яка буде примикати до основи.

Як зробити ялинку гілок своїми руками

Куточками з 3-х або 4-х сторін прикріпіть «стовбур» до основи. По центру кріпити необов’язково. Якщо ваша домашня ялинка з гілок буде стояти біля стіни, її тильну сторону можна зробити зовсім «ріденькою», а вертикальну основу змістити до стіни для врівноваження конструкції.

Як зробити ялинку гілок своїми руками

Дрилем висвердлите отвір зверху «стовбура» та вертикально вставте туди «верхівку» саму рівну (можна не одну) лапку сосни.

Як зробити ялинку гілок своїми руками

Тепер будемо збирати ялинку. Закріплювати «гілки» починаємо знизу. Спочатку найширші і довгі. У черешку дрилем висвердліть наскрізні отвори під невеликим кутом від горизонталі, зачистіть ножем кору гілки і вставте в отвір до упору, імітуючи природне зростання гілок (вони візуально повинні утворювати воронку). Частина гілки, яка вийшла з іншого боку отвору, можна зрізати. Решта гілок ставляться точно так само.

Як зробити ялинку гілок своїми руками

Після установки всіх основних гілок, можна згустити центральну частину, аналогічним чином закріпивши дрібні гілки. Домашня ялинка з гілок виходить такою як вам треба, ідеально вписується в інтер’єр саме вашої квартири. Кличемо дружину, дітей і починаємо прикрашати свою лісову красуню зроблену власноруч. ?

Жива ялинка з гілок своїми руками

Перевагами такої зробленої своїми руками новорічної ялинки є її екологічність, зовнішній вигляд і ідеальна вписуваність в інтер’єр. На жодному з ялинкових базарів ви не купите таку «волохату» сосну або ялинку. Термін служби її недовгий, але 3-4 тижні вона простоїть гарантовано! Викидати таку рукотворну новорічну красуню ви будете з чистим серцем, адже шкоди природі своєю творчістю ви не нанесли.