Підставка під гаряче в’язана гачком – Собача лапа

Новий рік – час сюрпризів! Хорошим і оригінальним подарунком на Новий рік 2030 може стати симпатична кругла підставка під гаряче в’язана гачком у вигляді лапи собаки. Така в’язана підставка проста у виконанні та має просту схему в’язання. Зробити її під силу, навіть, для початківців в’язальниць. Простий майстер-клас з фото допоможе легко і просто впоратися з виробом.

Щоб зв’язати підставку під гаряче вам знадобиться:

  • досить товста акрилова або напіввовняна пряжа двох кольорів – молочного і коричневого 150-200м  чи 100 гр – зауважте, що від товщини пряжі буде залежати розмір майбутньої підставки .;
  • гачок відповідного розміру – потрібний номер завжди вказується на упаковці пряжі;
  • нитка;
  • голка.

Як зв’язати підставку під гаряче гачком своїми руками

Для виконання подушечок пальців світлою пряжею наберіть ланцюжок з 3 повітряних петель. Потім, з першої повітряної петлі (далі – п.п.) вивяжіте 12 стовпчиків з накидом (ст.з.н.), з’єднайте останній стовпчик ряду з найпершим за допомогою з’єднуючої петлі. Вийшло маленьке коло. Потрібно зв’язати 4 таких кола.

Підставка під гаряче в'язана гачком - Собача лапа

Зв’яжіть велику подушечку лапи. Для цього, також світлою пряжею зв’яжіть ланцюжок з 3 п.п. Потім, з першої петлі зв’яжіть коло з 12 ст.з.н. і замкніть коло за допомогою з’єднуючого стовпчика. На початку наступного ряду, і кожного нового, потрібно виконувати 2 п.п. для підйому. У наступному ряду в’яжіть по 2 ст.з.н. з кожного стовпчика попереднього ряду – на перших 5 стовпчиках. Потім, формуйте «куточок» – зв’яжіть 3 ст.з.2н. з одного загального стовпчика попереднього ряду і закінчить в’язати коло за допомогою ст.з.н по 2 з кожної петлі попереднього ряду в наступних 5 стовпчиках. Останню петлю ряду пров’яжіть ст.б.н. Вийшла форма сердечка.

Підставка під гаряче в'язана гачком - Собача лапа

Третій ряд зв’яжіть стовпчиками з накидом, роблячи надбавки – по 1 ст.з.н додатково з кожної 2-й петлі попереднього ряду.

Підставка під гаряче в'язана гачком - Собача лапа

Для виконання основи лапи пряжею темного кольору необхідно пров’язати коло з 12 стовпчиків з накидом. Спочатку виконайте ланцюжок з 3 п.п, потім, з першої петлі зв’яжіть 12 ст. п.п, замкніть в коло. В’яжіть по колу з 2-го по 4-й ряд, рівномірно роблячи надбавки. Отже, у другому ряду вийде 24 ст. п.п, в третьому ряду 36 ст. п.п, в четвертому ряду 45 ст.з.н. На початку кожного ряду виконуйте 2 п.п. для підйому, в кінці ряду 1 з’єдн.ст. в 1 петлю ряду.

Підставка під гаряче в'язана гачком - Собача лапа

У 5-му ряду для формування маленької подушечки пальця зв’яжіть 1 ст.з.н, з третьої петлі ряду 10 стовпчиків з 2 накидами, потім, пропустивши 2 петлі попереднього ряду, 1 ст.з.н. Потрібно зробити 4 таких фестони, а решту петель ряду в’яжіть ст.б.н.

Підставка під гаряче в'язана гачком - Собача лапа

Для більш щільного краю обв’яжіть деталь за допомогою 1-2 рядів ст.б.н., додаючи в кожному 4-5 стовпчику по 1 петлі, щоб краї кола не стягувалися.

Підставка під гаряче в'язана гачком - Собача лапа

Ось такі деталі у нас повинні вийти.

Підставка під гаряче в'язана гачком - Собача лапа

Сховайте кінці пряжі і акуратно зшийте всі деталі. Красива підставка під гаряче в’язана гачком готова.

Підставка під гаряче в'язана гачком - Собача лапа

Гарні та красиві круглі в’язані підставки стануть прекрасним доповненням новорічного столу не тільки в Рік Собаки. Такі оригінальні, зроблені своїми руками саморобки можна подарувати друзям чи рідним на Новий рік або на день народження.