Декоративно-прикладне мистецтво та народні промисли.

Декоративно-прикладне мистецтво є підґрунтям і основою кожної національної культури. Саме воно поєднує всі види художньої та творчої діяльності кожного народу.

В культурі кожного народу декоративно-прикладне мистецтво є складним та багатогранним. Це є дуже глибоке і широке поняття. А все завдяки тому, що обіймає багато різновидів народних промислів. Це музика і зодчество, фольклор і танці, столярство, вишивання та ще багато іншого. Живе воно разом з народом. Своїм корінням іде в сиву давнину, але, при цьому, розвивається в наш час.

Вже первісна людина, на найдавнішій кераміці за допомогою найпростішого геометричного орнаменту та візерунків починає проявляти свою творчість. І в кожного народу історія народних промислів сягає сивої давнини. Минають часи, змінюються історичні покоління та епохи, але залишається у всіх народів непереборна тяга творити, наповнювати красою своє життя.

Твори декоративно-прикладного мистецтва здавна прикрашають побут, живуть та вмирають разом з багатьма поколіннями. В них знайшли своє відображення цілі епохи та життєві уклади, ідеали та смаки різних людей різних часів.

Зазвичай, народні майстри виготовляли предмети побути або для себе, або для когось з односельців та користувались ними у своєму селянському господарстві.

Народними майстрами було зроблено безліч різного знаряддя праці, дерев’яного начиння, іграшок, домотканого полотна, вишивок тощо.

Кожний майстер вкладав у свій виріб талант, душу та любов. Вироби декоративно-прикладного мистецтва інколи наївні, але простодушні і щирі. Адже, на сам перед, в них відобразилась мудрість та простота поглядів, мрії, і сподівання та щирі почуття цілих народів.

У творах народних промислів зазначались і віяння часу, і капризи моди. Народне мистецтво удосконалювалося дотримуючись традицій, обумовлених розміреним та стійким укладом народного життя. Укладом, що визначив і специфічний художній напрямок кожного народного промислу і особливість його змісту та форми.

Наш блог присвячено саме цьому.