Як зварити варення з граната - покроковий рецепт заготовки гранатового варення на зиму

Як зварити варення з граната – покроковий рецепт заготовки гранатового варення на зиму

Варення з граната складно описати словами. Адже рубінові зернятка в прозорому рубіновому тягучому сиропі – це щось чарівне і смачне. Варення вариться з кісточками, але вони зовсім не заважають потім. А якщо додати в гранатове варення кедрові, або волоські горіхи, то присутність кісточок і зовсім можна не помітити. Але, горішки, як і інші добавки не є обов’язковими. Варення і так виходить надзвичайно смачним.

Для приготування варення з гранатів потрібні:

  • Стиглі плоди граната 4 штуки;
  • Цукор 350 гр .;
  • Гранатовий сік 250 мл.

Гранатовий сік повинен бути натуральним і свіжим, а не просто напоєм з тетрапака. Тому, бажано запастися ще чотирма гранатами і видавити сік самостійно.

Головне, щоб цієї кількості гранатів вистачило і вийшло не менше склянки соку. Відставте поки сік в сторону і очистіть від шкірки і плівок 4 граната, що залишилися.

Як швидко очистити гранат, дивіться у відео:

Зерна готові, пора зайнятися варінням сиропу. Налийте гранатовий сік в каструлю з товстим дном, насипте в неї цукор і поставте на дуже слабкий вогонь.

Сироп потрібно весь час помішувати дерев’яною ложкою. Спочатку сироп здається рідким, але в якийсь момент він починає гуснути і темніти просто з катастрофічною швидкістю і важливо не пропустити цей момент. Інакше, сироп почорніє і стане більше схожий на тягучу смолу, з досить неприємним запахом.

Як тільки ви помітили, що сироп почав гуснути, тут же вимикайте вогонь під каструлею і засипайте в гарячий сироп очищені зернятка граната.

Накрийте каструлю кришкою і дайте зерняткам настоятися, не менше години.

Поставте знову каструлю на плиту, доведіть варення до кипіння і відрегулюйте вогонь на самий мінімум, щоб варення ледь кипіло.

Помішуйте варення і уварюйте його хвилин 10-15, після чого можна вважати, що варення готове.

Розлийте варення по банках з кришками і укутайте теплою ковдрою на 12 годин.

Варення з граната можна зберігати при кімнатній температурі до 12 місяців, але охолоджене, воно набагато смачніше.

Як приготувати варення з граната з кісточками, дивіться на відео: