Як зварити варення з чорного агрусу – рецепт імператорського варення

Чорний аґрус – це не просто смачна ягода, а справжня вітамінна бомба. В ньому дуже багато корисних речовин, які позитивно впливають на організм. Тому такі ягоди обов’язково треба заготовлювати на зиму. Пропонуємо рецепт імператорського варення з чорного аґрусу. Він допоможе зробити неймовірно корисну і дуже смачну заготовку.

Рецепт імператорського варення з чорного аґрусу

  • 1 кг аґрусу;
  • 1 кг цукру;
  • 0,5 літра води;
  • гілочка меліси або м’яти, кілька листочків вишні або чорної смородини.

Ягоди треба зібрати, акуратно обрізати у них сухі хвостики (з обох сторін) та проткнути кожну ягідку зубочисткою. Остання маніпуляція робиться для того, щоб аґрус не тріснув під час варіння.

Далі приготуйте сироп. Для цього додайте в воду цукор та варіть, аж доки він повністю не розчиниться. Коли сироп почне густіти, додайте в нього м’яту і листочки смородини. Можна обійтися і без цього, але так варення виходить набагато ароматнішим.

Далі висипте в гарячий сироп аґрус, зніміть каструлю з вогню, накрийте її кришкою і  лишіть настоюватися протягом 2-3 годин.  Потім приберіть всі ароматичні листочки і знову поставте каструлю на вогонь.

Від моменту закипання відрахуйте 5-7 хвилин, і коли цей час мине – вимикайте варення, адже воно вже готове.

Візьміть стерильні банки, розкладіть варення, закрийте кришками та накрийте ковдрою до повного охолодження.

В кухонній шафі таке варення зберігається 12 місяців, в прохолодному місці (підвалі чи льоху) воно може зберігатися до 2-3-х років.

А це відео також присвячене приготуванню варення з аґрусу: