Як зробити желе з уже готового джему: рецепт приготування малинового желе з джему

У сезон літніх заготовок, господині намагаються скоріше обробити ягоди і фрукти, щоб вони не зіпсувалися, і їм не до різноманітності заготовок. І тільки стерши піт з лиця і перерахувавши банки розуміють, що трохи погарячкували і приготували зовсім не те, що хотілося.

Це можна трохи виправити. У всякому разі, з джему можна приготувати желе на зиму. Це дуже схожі ласощі, і переробити джем на желе досить легко. Цей спосіб підійде і для магазинного джему, або якщо він злегка здувся, за умови, що сам джем ще не прокис.

Для приготування желе з джему в обов’язковому порядку використовується желатин. Його кількість регулюється, в залежності від виду джему. Як правило, смородина містить свій природний пектин, і додатково для нього не потрібно класти стільки ж желатину, скільки в вишневе, або малинове желе.

Щоб приготувати малинове желе на зиму з уже звареного джему потрібно:

  • 0.5 л джему;
  • 1 л кип’яченої води;
  • 30 г желатину;
  • лимонна кислота, цукор і м’ята – за бажанням.

Якщо джем дуже густий і солодкий, води можна додати трохи більше.

Витрусіть джем в мисочку, розведіть його в такій же кількості води і дайте постояти 30 хвилин.

У другій половині води розведіть желатин, відповідно до інструкції на пачці.

Процідіть через дрібне сито розведений джем і поставте отриману рідину на плиту. На вигляд – це схоже на компот.

Доведіть «компот» до кипіння і проваріть його 3 хвилини. Зніміть його з вогню і з’єднайте з розведеним желатином. Перемішайте і перевірте його на плинність. У гарячому вигляді це має бути схоже на сироп, і як би «тягнутися» за ложкою.

В принципі – от і все, відразу після застигання желе буде готове. Його можна розлити по формах і поставити в холодильник, або знову розлити по банках і закатати на зиму. Як правило, желе зберігається набагато краще, ніж джеми і варення, і діти його їдять набагато охочіше, ніж звичні заготовки.

Якщо у вас ще залишилося кілька баночок малинового джему, спробуйте це зробити прямо зараз, і переконаєтеся в цьому на власному досвіді.

Дивіться на відео, як приготувати желе з варення: