Як зберігати зрізаний соняшник – зберігаємо букет соняшників у домашніх умовах

Соняшники, декоративні або навіть ті, з яких потім збирають насіння, багато хто купує в подарунок в якості букета. Вони є ідеальною прикрасою інтер’єру. Тому всі, хто має бажання, якомога довше зберегти подібну красу в будинку, повинні знати кілька важливих правил.

Якщо не відступати від рамок умов зберігання соняшників після зрізу, то вони можуть радувати око в домашній атмосфері близько декількох тижнів.

Правильний догляд за соняшниками

Момент зрізання є дуже відповідальним процесом, від якого залежить тривалість зберігання квітів. Найкраще це робити в першій половині дня дуже рано або пізно ввечері, коли сонячні промені мінімально впливають на рослину. При цьому не важливо, яка на вулиці погода. Дуже трепетно варто ставитися не так до самої квітки, як до стебла з листочками. Від їх стану (свіжість, зрілість, цілісність та інше) залежить термін зберігання букета у вазі.

При покупці вже готового букета з соняшників, в першу чергу, також необхідно звертати увагу на стебла й листя, щоб вони були міцними й свіжими.

Умови, при яких слід зберігати соняшники в домашніх умовах

По-перше, це зрозуміло, але дуже важливо: для великого букета соняшників знадобиться простора ваза. Інакше важкі квіти в будь-який момент можуть перекинутися, а листя швидше почне в’янути від тісного перебування в незручній посудині.

По-друге, перед тим, як відправляти квіти в вазу їх слід охолодити, помістивши для цього їх на 3-4 години в об’ємну тару, наповнену прохолодною водою. Цей момент потрібен для того, щоб соняшники ввібрали достатньо вологи й, таким чином, швидше звикли до нової атмосфери. Завдяки подібній процедурі, букет довше простоїть у вазі, маючи естетично приємний вигляд.

Весь листяний покрив, який знаходиться в нижній частині стебла, необхідно видалити. Це саме та частина, яка знаходиться у воді. Від тривалого перебування в ній, листя дуже швидко почне гнити, а це завдасть непоправної шкоди самій композиції. Через досить велику вагу всього букета, бажано користуватися спеціальною підставкою, яка продається в магазині, де продаються квіти.

У багатьох квітів прийнято робити внизу стебла надріз навхрест, для соняшників така маніпуляція зайва. Для того щоб до квітки легко добиралася волога, досить буде лише «подряпати» голкою або ножем бічну частину стебла.

Щодня необхідно стежити, щоб зрізані соняшники перебували у воді, тому що ця рослина дуже швидко її вбирає. Також, у зв’язку з цим, потрібно при перевезенні квітів, обов’язково поміщати їх у воду або, хоча б, транспортувати, обмотавши сильно мокрим шматком тканини.

Більшість продавців квітами пропонують своїм споживачам спеціальні добавки в воду, які здатні продовжити період зберігання зрізаних соняшників.

Варто відзначити, що соняшники спокійно ставляться до квітів-сусідів. Й навпаки не всі рослини можуть ужитися з ними. Але з цього приводу можна не переживати; монобукет із соняшників настільки хороший, що не потребує будь-якого особливого композиційного поєднання.