Як зберігати ялинові, кедрові й соснові шишки для поробок

Любителі помайструвати часто цікавляться питанням, як зберегти шишки ялини, кедра або ж сосни в презентабельному стані в домашніх умовах. Справа в тому, що якщо неправильно їх зберігати, то лусочки почнуть обсипатися дуже скоро після збору.

Існують способи, які дозволять продовжити термін життя різного виду шишок. Необхідно тільки не упустити жодної важливої деталі в цьому питанні.

Основні моменти, що сприяють тривалому зберіганню шишок

Зазвичай шишки, принесені з лісу брудні й заражені дрібними жучками-шкідниками. Така наявність може значно прискорити процес псування матеріалу для рукоділля. Тому не варто лінуватися, а необхідно ретельно оглянути кожен екземпляр і правильно просушити шишки, тоді вони будуть в придатному стані більш тривалий період. Для того щоб було легше витягувати сміття й насіння, можна скористатися звичайним пінцетом.

Дізнатися додатково про те, як правильно сушити кедрові, ялинові й соснові шишки можна в статті.

Після цього шишки потрібно «відкрити» і знезаразити, замочивши їх для цього в розчині білого винного оцту або розчину мила з водою (1 ч. л. мила і 4 л води). Вони повинні бути повністю занурені в розчин і перебувати в ньому протягом 30 хвилин. Через півгодини шишки слід вийняти й залишити їх на газеті просихати на ніч, а потім, їх потрібно прогріти в духовій шафі при температурі 94-122 °C.

Після такої процедури, плоди хвойних дерев будуть блищати від того, що покриються розтопленою смолою. Завдяки цьому природному консерванту матеріал для виробів може зберігатися протягом тривалого часу. Подовжити період зберігання можна за допомогою використання лаку, фарби або воску. Тобто кожен екземпляр необхідно занурити в одну з цих речовин, а після просушити.

Необхідні умови для зберігання шишок у будинку

Головне, що потрібно при збереженні шишок – це підтримувати певний температурний баланс. Вони відмінно себе почувають в умовах, коли показники градусника низькі. Важливо, щоб шишки зберігалися в добре провітрюваному приміщенні, куди не потрапляють прямі сонячні промені. Щоб продовжити збереження шишок, їх слід упакувати в мішечки з натуральної «дихаючої» тканини й залишити в підвішеному стані, таким чином, до них не доберуться гризуни. Використовувати поліетиленові пакети в якості тари не можна.

Див. відео “Заготівля природних матеріалів, сушка та зберігання”:

Якщо немає можливості підвісити мішечки з матеріалом для виробів, тоді їх потрібно розкласти на поверхні, застеленій папером (так само потрібно зберігати ті шишки, які пройшли обробку воском, лаком і т. д.). При цьому головне, щоб кімната була сухою й добре провітрюваною. Якщо дотримуватися всіх перерахованих порад, шишки не зіпріють протягом декількох років, а ось їх горішки, (наприклад, кедрові вважаються делікатесним і корисним продуктом) можуть бути придатними до вживання до півроку.

Див. також: як зробити варення з шишок.