Як зберігати муліне: перевірені зручні способи

Всі, хто займається вишивкою, знають, що в цій справі висловлювання «творчий безлад» зовсім недоречне. Адже, якщо нитка муліне зіб’ється в один барвистий комок, то розплутати її майже нереально. Тому буде правильно, якщо помістити муліне на зберігання в спеціальні для цього пристосування.

Зберігати муліне просто, в звичайній коробці, по-перше, не завжди зручно, а по-друге, з часом вся вона туди не поміститься. Досвідчені умільці пропонують безліч варіантів, як найкраще тримати нитку для вишивання, щоб нею було зручніше й акуратніше користуватися.

Способи зберігання муліне

Бобіни

Зберігання муліне на бобінах є найпоширенішим варіантом. Їх роблять з різних матеріалів (пластик, картон, дерево та інше). Знайти бобіни зовсім не складно, вони є у всіх магазинах, де продаються різні потрібні речі для рукоділля. Такі котушки дуже зручні. Вони легкі, не займають багато місця, й не ламаються.

На кожній з них зроблені спеціальні насічки, за допомогою яких кріпляться нитки, таким чином, вони не розмотуються самі по собі. До них продаються стікери, що легко приклеюються, на них можна занотовувати номер кольору тієї чи іншої муліне. Якщо шкода грошей на такі наклейки, то надпис можна зробити прямо на бобіні.

Саморобні бобіни

Варто відразу бути готовим до того, що котушок знадобиться дуже багато. Тому багато господинь навчилися робити їх самостійно. Для того щоб зробити подібну бобіну, знадобиться приготувати:

 • 1 куплену пластикову бобіну (як зразок);
 • лист картону;
 • обрізки паперу, які використовуються в скрапбукінзі;
 • ножиці;
 • олівець;
 • гумовий клей;
 • дирокол.

Потім треба виконати всього кілька нескладних процесів.

 1. На картоні обвести зразок, залишаючи для зручності маленький проміжок між схемами.
 2. Розрізати картон на квадратики, промазати виворітну сторону клеєм і наклеїти заготовку на внутрішню сторону скрап-паперу.
 3. Відрізати надлишки листа.
 4. Вирізати заготовку й зробити за допомогою діркопробивача отвори.

Альтернативою котушок можуть стати палички від морозива, прищіпка для білизни й все оригінальне та підходяще, що прийде в голову.

Кісточки

Більшості вишивальниць подобаються спеціальні кісточки для зберігання муліне. Їх перевага в тому, що нитку на них не треба намотувати, а це значно економить час. У деяких магазинах можна навіть придбати органайзер-альбом, заснований на кісточках або без них.

Тримач

Цей девайс для рукоділля дуже зручний, але дуже дорогий (хоча вишивальниць дорогими речами не здивуєш). Його плюс в тому, що, працюючи над якоюсь конкретною вишивкою, не доведеться весь час шукати потрібний відтінок нитки, його можна відразу ж занести на спеціальну панель. Це ж стосується й усіх символів. На дерев’яній панелі спеціального тримача продумані й місця для голок (їх не вколюється вертикально, а вкладається біля символів).

Контейнери та коробки

Цим способом умільці користуються найчастіше. Такі девайси розділені на комірки для муліне. Подібний контейнер можна зробити й своїми руками, використавши, для цього, наприклад, коробку з-під взуття та вставивши в неї, картонні або, будь-які ще, роздільники. В якості такого ж контейнера продаються скриньки з дерева. Принцип зберігання в ньому муліне такий же, як і в звичайній коробці, але так «естетичніше».

Можна також тримати муліне в спеціальних файлах або пакетах для зберігання монет. Вони розділені на маленькі камери. Надлишки ниток залишають просто в целофановому пакеті або скляній банці.

Вибір способу зберігання муліне – це індивідуальне рішення кожного. Головне тільки працювати з любов’ю й задоволенням і при цьому дбайливо ставитися до всіх матеріалів, які необхідні для того чи іншого процесу рукоділля.