Як зберігати лаванду взимку у відкритому ґрунті

Пишне лавандове цвітіння радує око від весни до середини осені. Для того щоб в наступному році вона також приємно здивувала й розрослася ще гарніше, на зиму її необхідно надійно заховати від морозних днів.

Погодні умови кожного регіону вимагають різного догляду за лавандою. Головне завдання квітникаря – правильно підготувати її до зимівлі й берегти квітку всю зиму. Тоді лаванда НЕ замерзне і з новими силами продовжить розвиватися.

Необхідні знання про підготовку лаванди до зими

Основними моментами перед «зимівлею» лаванди є обрізка і укриття рослини. Початок цих процесів припадає на жовтень-листопад. Все залежить від погодних умов того чи іншого регіону. Для укриття лаванди необхідно підготувати ялиновий лапник. Він відмінно пропускає повітря й під час відлиги не дозволяє, щоб на гілках утворювався льодовий покрив.

Див. відео “Як обрізати лаванду. Лаванда на зиму “:

Правильніше за все обрізку лаванди робити під кінець літа. У разі якщо цей момент упущений, то його краще відкласти до настання весняної пори. Інакше обрізані кущі стануть занадто чутливими до морозу й холодного вітру. Бажано не забувати про цю процедуру. Завдяки обрізці лаванда омолоджується, і в наступному році її цвітіння буде ще більш пишним. До того ж залишивши довгі гілки на зиму, є ризик, що їх обломить сильний вітер, і тим самим зробить квітку вразливою не тільки до холоду, але й до різних захворювань.

Не варто забувати, що проводити обрізування потрібно тільки тих гілок, які вже цвіли й тільки їх зелену частину, не доходячи 3 см до деревини. Так необхідно робити для того, щоб лаванда легше впоралася з процесом загоювання.

Догляд за лавандою перед зимівлею

Окремі сорти рослини дуже крихкі й погано переносять зиму, тому їх крім накривання ялиновим гіллям слід ще й мульчувати. Тобто навколо стовбура треба зробити товстий насип торфу або тирси. Мульчувати опалим листям або соломою не можна. Вони не пропускають повітря, лаванда під ними не дихає і загниває.

Як укриття можна також використовувати лутрасил або агроспан. Для цього рослину пов’язують шпагатом. Навколо нього роблять своєрідний курінь із міцних гілок або кілків, добре закріплюють конструкцію й накривають спеціальним матеріалом.

Див. відео “Лаванда. Підготовка до зими “:

Для того щоб не зіпсувати всі старання, оберігаючи лаванду взимку, її необхідно правильно відкрити навесні. Все треба робити поступово. Лаванда повинна звикнути до яскравого світла сонячних променів. Кущики, які вирощувалися в контейнерах обов’язково потрібно відправити в приміщення, що не опалюється (веранда, балкон), інакше ґрунт в горщику замерзне і квітка загине.

У південних регіонах лаванду можна на зиму не вкривати. Але треба бути впевненим в тому, що показники градусника не впадуть нижче -20 °С і зима не буде сніжною (висновок можна зробити тільки тоді, коли уважно стежити за погодою протягом декількох років). Навесні рослину необхідно ретельно оглянути. Пошкоджені морозом пагони слід обрізати.

Якщо зробити все правильно, то лаванда обов’язково доживе до весни і здивує красивим ніжним цвітінням і ароматом.