Як зберігати крокуси після того, як вони відцвіли

Ті крокуси, які ростуть в саду, можуть радувати цвітінням на одному й тому ж місці протягом 5 років. Якщо зими в тому чи іншому регіоні не дуже холодні і ґрунт є сприятливим середовищем, в якому цибулини будуть відчувати себе комфортно, то їх дозволяється залишати в землі.

Більшість квітникарів вважають правильним викопувати та відправляти ранні рослини на зберігання. Ті цибулини, які вирощуються в горщиках, теж треба викопувати. Все потрібно робити в межах правил, складених досвідченими садівниками.

Необхідні дії перед відправкою крокусів на зберігання

Для того щоб зберегти крокуси взимку, потрібно правильно підготувати їх до стану спокою. Після того, як листяний покрив і квіткова маса почне жовтіти, слід почати менше поливати квітку. Потім дочекатися, коли листочки та квітки повністю стануть сухими. Важливо, щоб вони обсипалися самі, зривати трохи зів’ялі екземпляри не дозволяється, таким чином, рослину можна ранити.

Потім цибулини необхідно акуратно вийняти з ґрунту. Після цього, слід зробити просушку бульб на відкритому повітрі в тому місці, куди не потрапляють сонячні промені. Коли вони просохнуть, дочірні цибулинки слід відокремити від материнських і зробити обробку спеціальним знезаражувальним засобом. Перед цим, обов’язково треба зробити сортування цибулин від дефектних примірників, викинути всі підгнилі та відмерлі корінці. Тільки тоді шафран можна помістити на зберігання до нового сезону (ті крокуси, цвітіння яких припадає на осінь, садять в серпні, а ті, які навесні – у вересні).

Правильне зберігання крокусів в період спокою

Найоптимальнішою тарою для зберігання цибулин шафрану, вважаються дерев’яні ящики. Їх дно необхідно заслати звичайними паперовими (або газетними) листами. Потім, розкласти цибулини крокусів одним шаром і посипати їх фунгіцидом, щоб уберегти від цвілі.

Після цього, посадковий матеріал слід накрити паперовим покровом і відправити на зберігання в місце, де прохолодно (+15 °С). Також прийнятно, коли показники градусника + 20-22 °С, але тільки в тому випадку, якщо їх планується висаджувати у відкритий ґрунт у вересні-жовтні. Інакше шафран «прокинеться» завчасно.

Для весняних сортів більш придатними умовами зберігання вважаються показники + 10-15 °С. Ті цибулини, які будуть висаджені в серпні, правильніше зберігати при температурі не нижчій, ніж 22 ° С. Це потрібно для того, щоб в корінці встигли почати розвиватися квіткові бруньки.

Докладна відеорозповідь “Як розмножувати крокуси. Коли викопувати та як зберігати крокуси “допоможе краще зрозуміти всі тонкощі догляду за квіткою.

Варто зазначити, що не у всіх є «спеціальне» прохолодне місце. Безліч любителів-квітникарів зберігають крокуси прямо в квартирі (природно, що ні біля джерела тепла) в низьких коробках від шоколадних цукерок під меблями. Їм також вдається милуватися надзвичайним цвітінням шафрану в наступному сезоні.