Як зберігати бульби бегонії взимку – зберігаємо бегонію в домашніх умовах до весни

Бульбову бегонію протягом зимового періоду можна зберігати декількома способами. Всі вони можуть забезпечити необхідні умови для того, щоб уберегти життєздатність бульб квітучої рослини до весни.

Досвідчені квітникарі попереджають, що зберегти квітки бегонії до наступного цвітіння зовсім не важко, тільки необхідно враховувати всі важливі побажання.

Правильне зберігання бегонії в підвалі

Після викопування бульби квітки слід просушити, а потім помістити в коробки або ящики з дерев’яного матеріалу. Зверху на них необхідно насипати шар піску (він повинен бути обов’язково просіяним) і віднести в підвал. До піску можна додати торф і тирсу (однакова кількість і того й іншого).

Зберігати даним способом зручно тоді, коли матеріалу для посадки бегоній дуже багато. Льох для зберігання рослини не підходить через високу вологість. Бегонія її не переносить. Періодично бульби потрібно сортувати й викидати підгнилі екземпляри.

Якщо посадкового матеріалу невелика кількість, то його можна помістити в звичайний поліетиленовий пакет і відправити в овочевий відсік холодильника. Так зване упакування необхідно заповнити торфом, мохом або тирсою.

Як зберігати бегонію в умовах квартири

Вирішивши зберігати рослину в квартирі, слід відвести для неї місце біля дверей на балконі, або під вікном. Бегонію потрібно помістити в ящик з піском і тирсою.

У горщиках

Часто бегонії ростуть у дворі не на клумбі, а в горщиках. Для зберігання взимку їх потрібно тільки обрізати і перенести в місце, де прохолодно. Один раз в місяць квітку необхідно буде поливати, а навесні слід пересадити її в новий ґрунт.

Якщо при зберіганні бегонії взимку все зробити правильно, в майбутньому сезоні вона обов’язково порадує гарним цвітінням.

Див. відео:

Як підготувати бегонію до зимівлі й зберегти до весни // вічноквітуча, бульбова і гібридна