Як заморозити мелісу

Запашна й ароматна меліса має неперевершений присмак свіжості. Чай з мелісою додає гарного настрою та заспокоює. Ця рослина використовується з давніх часів у лікувальних цілях при багатьох захворюваннях. Мелісу також додають у коктейлі та салати. Зимою найчастіше рослину заварюють, як сушену. Та саме заморожування більш ефективно зберігає аромат та яскравість кольору. Тож, спробуйте заготовити мелісу таким способом і ви будете насолоджуватись її смаком будь-якої пори року.

Щоб заморозити мелісу, вам треба придбати її на ринку чи у магазині. Або зірвати у саду найсвіжіші гілочки. Швидко й ретельно промийте їх. Якщо заморожувати листочки меліси, то вони будуть мати більш компактний вигляд та розмір. Тому попередньо позривайте листя зі стебла. Після промивання, просушіть сировину на свіжому повітрі.

заморозка меліси

заморозка меліси

Потім листя чи гілочки складіть у пакет, закрийте його щільно і заморозьте. Зафасуйте ту кількість пакетів з мелісою, скільки вам потрібно до наступного теплого сезону.

заморозка меліси

Є ще один спосіб заморожування: з попереднім бланшуванням. Для цього вам потрібні дві ємності, одна з яких сталева, тому що наповнена водою, яка щойно закипіла. У другу – налийте холодну воду і киньте туди кубики льоду. А тепер – занурюйте гілочку меліси у гарячу, а потім зразу ж – у крижану воду. Тепер покладіть пробланшовані гілочки у пластиковий контейнер для заморозки.

Така меліса буде зберігатися майже 1 рік.

Дуже гарно виглядає заморожена меліса у прозорих кубиках льоду. Візьміть форму для заморожування льодяних кубиків, покладіть у кожну клітинку по листочку. Потім капніть зверху кілька крапель лайму і додайте холодну, але прокип’ячену воду. Після затвердіння у морозилці, пересипте кубики у пакет чи контейнер. І знову відправте у морозильну камеру.

заморозка меліси

Тепер взимку можна додавати ці лаймово-мелісові льодяники у гарячі напої чи холодні коктейлі. Вишукано та смачно!

article-+2014823012205244452000

Кубики з мелісою також можете застосовувати у косметичних цілях. Адже це – чудовий, тонізуючий та освіжаючий лосьйон домашнього приготування. Кожного ранку зволожуйте обличчя і шию одним кубиком і будете вигляди приголомшливо.