Як заморозити диню: правила заморозки і основні помилки

Заморожена диня – це дуже цікаві і смачні ласощі. Пропонуємо вам декілька простих рецептів заморозки, з яких ви зможете обрати той, який буде вам до вподоби.

Як правильно вибрати диню

Диня для заморозки має бути стиглою (про це свідчить потріскана шкірка), ароматною, солодкою та хрусткою.

Як заморозити диню

Помилка № 1: Заморожування водянистих сортів. Така диня погано переносить холод, тому після заморожування перетвориться на кашу.

Це відео допоможе вам вибрати правильну диню для заморозки:

Способи заморозки дині на зиму

Оскільки дині  не дуже люблять низькі температури, їх тяжко заморозити. Максимум, куди можна класти заморожену диню – це в смузі, коктейль або кашу. Чи робити з неї морозиво.

Помилка № 2: Заморожування цілої дині. Оскільки дині проморожуються нерівномірно і всередині з’являються кристали, класти ці великі ягоди в холодильник цілими точно не варто.

Диня, заморожена шматочками

Стиглу диню треба помити, витерти, почистити шкірку, дістати насіння та порізати її на шматочки будь якого виду: кружальця, кубики, соломка. Також за допомогою ложки можна зробити кульки .

Як заморозити диню

Помилка № 3: Заморожування дині великими шматками. Якщо нарізати диню надто крупно, вона погано проморозиться в середині.

Шматки треба викласти на деко, застелене харчовою плівкою. Слідкуйте щоб шматки не торкалися один одного, інакше вони змерзнуться.

Як заморозити диню

Коли диня заморозиться, шматочки складають в герметичний  пакет або контейнер.

Як заморозити диню

Диня з цукровою пудрою

Щоб диня стала ще смачнішою, після заморозки на деко, її можна посипати цукровою пудрою та скласти в контейнери. Тоді вона буде ще солодша.

Як заморозити диню

Диня, заморожена в вигляді пюре

Також диню можна заморозити в вигляді пюре. Для цього її добре подрібнюють в блендері, а потім масу розкладають по склянках чи формах для льоду. Після заморожування склянки щільно загортають харчовою плівкою, а кубики дістають та складають в пакет.

Як заморозити диню

Як заморозити диню в сиропі

Сироп роблять з рівних пропорцій води і цукру. Точну кількість тяжко визначити, адже все залежить від розміру дині. Головне, щоб сироп повністю покривав  шматочки ягоди. Сироп треба прокип’ятити, остудити і тільки потім заливати в контейнер, де лежить диня. Сироп має займати приблизно одну третину контейнеру.

Помилка № 4: Наливати гарячий сироп. Цього не можна робити ні в якому разі. Спочатку треба, щоб він повністю охолонув, і тільки потім можна наливати сироп в контейнер.

А в цьому відео ви побачите, як зробити з дині морозиво: