Як заготовити сіно на зиму - сушимо траву для домашніх тварин

Як заготовити сіно на зиму – сушимо траву для домашніх тварин

Домашні тварини, такі як декоративні кролики та шиншили, харчуються сіном. Брикети з сіном можна купити в будь-якому зоомагазині, але чи не краще заготовити траву самостійно? Якість продукту і його поживна цінність буде набагато вища, за умови дотримання деяких правил косіння та сушіння трави.

Як і коли косити сіно

Якщо ви вирішили порадувати своїх чотириногих улюбленців «правильним» сіном, то і косити його потрібно правильно. Для початку потрібно визначитися з місцем збору трави. Лужок з зеленою травичкою повинен знаходитися за межами міста, подалі від запилених і забруднених місць, таких як автостради, заводи і звалища сміття.

Як сушити сіно

Заготівля сіна починається після того, як трава досить гарно підросте, десь в середині червня. Бобові види рослин скошують на початку процесу зародження бутонів, а злакові – на початку колосіння. Перед тим як приступити до роботи, необхідно оглянути галявину, і переконатися в тому, що на ній не ростуть такі отруйні рослини, як цикута або жимолость.

Основним інструментом для заготівлі сіна є ручна коса або електричний тріммер. Газонокосаркою зрізати траву на сіно не вийде, так як вона подрібнює рослини в труху.

В який час косити траву? Роботу слід починати рано вранці, поки не зійшла роса. Вода змащує ріжучу поверхню інструменту, і косити стає набагато простіше. У ранкові години також досить прохолодно і практично немає комах. Також, при ранкової заготівлі, трава встигає підсохнути за день, що не дозволяє росі, що випала наступної ночі, її зіпсувати.

Як сушити сіно

Для заготівлі трави вибирають сонячний сухий день. Бажано вивчити прогноз погоди на кілька днів вперед, так як на сонці трава висохне набагато швидше. Сира погода не тільки затягує процес сушіння, але і сприяє видаленню корисних речовин.

Скошувати траву потрібно на відстані 6 – 7 сантиметрів від землі. Такий оберігаючий варіант зрізання дозволить через деякий час знову заготовити сіно на цій же ділянці. При цьому, повторний збір трави в цьому ж місці дає більш поживну і корисну заготовку.

Tatyana Sapronova в своєму відео розповість про те, як потрібно сушити сіно в домашніх умовах для шиншил

Як сушити траву

Скошену траву залишають лежати на галявині природними рядами – покоси. Протягом дня її потрібно кілька разів перевернути. Робити це можна граблями або вручну, без спеціальних пристосувань. До вечора траву збирають в копиці, а вранці знову розташовують невеликим шаром на сонці. Залежно від погодних умов і вологості повітря, процес сушіння може тривати від 2 до 7 діб.

Як сушити сіно

Якщо є можливість розмістити напів висушене сіно під навіс, то краще це зробити. Так ви збережете більшу кількість поживних речовин. Якщо залишити сіно досихати під прямими сонячними променями, то підсумковий продукт втратить частину білка і каротину, але зате придбає вітамін D. Можна сушити рослини частинами. Половину сушити в тіні для додання корму більшої поживності, а другу частину на сонці для поповнення організму тварини вітаміном D.

Невеликі обсяги трави можна сушити пучками, підвісивши їх в сухому провітрюваному місці або під навісом. Щоб прискорити процес висихання, на ніч віники з трави можна заносити в приміщення.

Як сушити сіно

Дивіться відео від каналу «Лісовий Хутір» – Як сушити сіно

Як визначити готовність

Сіно високої якості має зелений колір, а на стеблах трави залишається велика кількість листя. Якщо при стисненні пучка сіна рукою, воно видає шурхотить звук, а частина стебел ламається, то пора відправляти його на зберігання.

Як сушити сіно

Як зберігати сіно

Зберігати готове сіно потрібно в прохолодних сухих приміщеннях або на вулиці в копицях. У квартирах для зберігання трав’яного корму можна використовувати засклені балкони або горища. Зберігати траву можна насипом, в тканинних мішках або брикетах.

Як сушити сіно

Про те, як формувати брикети з сухої трави, докладно розповість відео від каналу «Кролик в ямі» – Заготівля сіна в домашніх умовах