Як заготовити сік з огірків на зиму

Як заготовити сік з огірків на зиму

Здається, що зараз немає особливої необхідності в зимових заготовках. Адже в супермаркетах можна купити свіжі овочі і фрукти. Але, не все у житті так, як здається. Більшість сезонних овочів, які продаються поза сезоном, напхані нітратами і гербіцидами, що зводить нанівець всю їхню користь. Це ж стосується і свіжих огірків. Огірковий сік, приготовлений з таких овочів, принесе мало користі і це в кращому випадку. Щоб завжди мати свіжий та корисний сік з огірків і не думати, при цьому, про кількість у ньому нітратів, приготуйте його на зиму самі. У літню пору потрібно просто дочекатися сезону масового дозрівання огірків, сезону – коли тепличні вже відійшли і на базарі продаються ті, що ростуть просто на сонечку.

Як приготувати сік з огірків на зиму в домашніх умовах

Щоби зробити смачний та корисний напій, вибирайте великі, але не перезрілі огірки. Біди від перезрілих не буде, але соку у них вже менше і більшість корисних речовин перекочували в насіння.

Вимийте огірки і витріть їх насухо. Гострим ножем очистіть шкірку і обріжте кінці з двох сторін. Якщо огірочки молоді, шкірку можна залишити.

Тепер, огірки потрібно подрібнити і, якщо огірків не багато, цілком можна обійтися теркою. Якщо обсяг заготовки великий, то краще задіяти блендер, або кухонний комбайн. Процидіть сік крізь щільну марлю або сито з дрібними отворами.

Як заготовити сік з огірків на зиму

Як зберегти сік з огірків на зиму

На жаль, огірки не дуже добре переносять кип’ятіння і єдиний варіант – це заморозити сік в морозильній камері. Для цього підійде формочка для льоду або спеціальні пакетики для заморожування. Формочки для льоду в цьому плані зручніші. Таким замороженим огірковим соком-кубиком можна обтирати обличчя або додати ці ж кубики в домашній лимонад. Таким чином, просто розлийте сік в обрані ємності і покладіть їх в морозильну камеру.

Як заготовити сік з огірків на зиму

М’якіть, що залишилася після видавлювання соку, також можна заморозити в пакетику. Це буде чудова добавка в зимовий салат або смузі.

Як заготовити сік з огірків на зиму

Сік з огірків може зберігатися в морозильній камері до 12 місяців, за умови, що його не будуть кілька разів розморожувати і заморожувати знову.

Як заготовити сік з огірків на зиму

Ще один рецепт як приготувати огірковий сік дізнайтесь з відео. Зробити таку заготовку на зиму дуже легко та просто.

Див. також: Швидкі малосольні огірки Добові – хрусткі та дуже смачні