Як приготувати смачний морс з винограду на зиму, і в чому його користь

Натуральний виноградний сік містить в собі таку кількість корисних речовин і елементів, яка може зрівнятися з справжніми лікарськими препаратами. У зв’язку з чим, багато соку пити не можна, але можна приготувати з соку виноградний морс.

Морс з винограду, на відміну від компоту, збереже той же склад вітамінів, який підніме гемоглобін, імунітет і омолодить організм в суворий зимовий час. При тепловій обробці винограду, з нього пропадають агресивні кислоти, які протипоказані дітям, і хворим на виразку.

Для приготування морсу з винограду краще брати осінні, пізньостиглі сорти винограду. Колір ягід може бути білим, рожевим, або чорним, кожен сорт винограду хороший по своєму, але з темного винограду, морс виходить більш красивим і яскравим.

Вимийте грона винограду під проточною водою і обірвіть ягоди з гілочок. Видаліть сухі і підгнилі ягідки. Вичавіть, за допомогою соковижималки сік з винограду. Якщо соковижималки немає, перекрутіть ягоди через м’ясорубку і процідіть їх через сито.

Для приготування морсу з винограду, чистий сік розбавляють водою, виходячи з таких пропорцій:

  • 1 л виноградного соку;
  • 2 л холодної кип’яченої води;
  • 200 гр цукру.

Змішайте сік з водою і спробуйте на смак, можливо, цукор вам і не знадобиться, якщо сік досить солодкий. Якщо ж морс потрібно підсолодити, не додавайте більше зазначеної кількості цукру. Напій повинен освіжати, а не викликати спрагу.

Поставте каструлю з морсом на плиту і нагрівайте, майже до закипання. Як тільки на поверхні почне утворюватися піна і підуть дрібні бульбашки, зменшіть вогонь і нагрівайте морс близько 10 хвилин.

Приготуйте банки. Простерилізуйте їх і підігрійте. Розлийте гарячий морс з винограду в банки, і тут же закочуйте їх кришками. Переверніть банки, і приберіть їх під тепле покривало.

Виноградний морс не любить різких перепадів температури. Постарайтеся забезпечити йому комфортну температуру, що не перевищує +15 градусів. Тоді заготівля збережеться не тільки на всю зиму, але і до наступного врожаю.

Дивіться на відео, як вибрати виноград, і чим він корисний: