Як приготувати лікувальний сік з чистотілу на зиму

Чистотіл – це лікарська рослина, яка допомагає від багатьох хвороб. Але з нею треба правильно поводитися бо її сік може нашкодити рукам. Тому зараз ми розкажемо, як правильно заготувати сік чистотілу на зиму.

Щоб зібрати чистотіл і не обпекти руки – надіньте гумові рукавички. В них вам буде зручно та безпечно. Оскільки ліки готують з усіх частин рослини, треба зібрати коріння, стеблі, листя.

Варто відзначити, що в корені найбільше корисних речовин. Але інші частини рослини також треба заготувати. Тому, щоб прискорити процес збору, просто викопуйте кущі.

Вдома помийте їх від пилу, обріжте коріння. Корінь треба мити дуже ретельно. Краще потріть його щіткою або цупкою губкою.

Коли трава трохи просохне, знову вдягніть рукавички і перекрутіть чистотіл на м’ясорубці.

Кашку, яка у вас вийшла, складіть в банку, закрийте звичайною капроновою кришкою та поставте в холодильник на 3-4 дні. Це ви робите для того, щоб виділився сік і його було легше віджати.

Коли будете віджимати (через марлю) – не забудьте знову вдягнути рукавички. Сік треба злити в чисту банку або пляшку, а на горлечко надіти рукавичку чи соску. Це необхідно для того, щоб сік забродив.

Далі поставте тару  тепле темне місце і лишіть там на 6-14 днів. Швидкість бродіння напряму залежить від температури в приміщенні.

Коли сік забродить – закрийте його кришкою і лишіть в прохолодному місці. Там він зможе зберігатися до 6-ти місяців. Якщо треба збільшити термін зберігання – просто розбавте сік спиртом, або горілкою у пропорції: 4 частини соку на 1 частину спирту. Такий сік може зберігатися до 3-х років.

А ще, чистотіл можна сушити.

Це відео присвячене приготування соку з трави чистотілу: