Як приготувати джем з ранеток (райських яблучок) в домашніх умовах: простий рецепт заготовки на зиму

Як приготувати джем з ранеток (райських яблучок) в домашніх умовах: простий рецепт заготовки на зиму

Джем з ранеток відрізняється від звичайного яблучного джему насамперед своїм смаком. Ранетки більш кислі і терпко вя’жучі, але саме це і робить джем з райських яблучок таким особливим.

Джем можна приготувати двома способами. Але це більше стосується підготовчого етапу. Адже ранетки дуже маленькі і чистити їх дуже складно. Можна ще помучитися, якщо яблук мало. Але якщо у вас відро ранеток, то вам доведеться й заночувати на кухні.

Отже, яблука потрібно вимити, почистити і вирізати серцевину з насінням. Це якщо у вас достатньо часу.

Якщо ж ні, то можна просто скласти цілі яблука в каструлю і залити водою, щоб яблука були злегка покриті водою.

Доведіть воду до кипіння, зробіть газ тихіше і накрийте каструлю кришкою. Яблука повинні варитися 15-20 хвилин на дуже слабкому вогні.

Якщо яблука чищення, то вам залишилося їх всього лише подрібнити блендером. Якщо ж ні, то доведеться їх перетерти через сито. Так ви позбудетеся і від насіння і від шкірки.

В отримане пюре додайте цукор і розмішайте.

Якщо пюре дуже густе, варто в нього додати трохи води, інакше джем вийде дуже щільним. Варити яблучний джем потрібно до загустіння і зменшення початкового об’єму приблизно на 1/3.

Приготуйте банки. Вимийте їх і простерилизуйте. Розкладіть гарячий джем по банках і закатайте кришками. Зберігаєтися яблучний джем може більше року при кімнатній температурі.

Але, як показує практика, його завжди мало і з’їдають його раніше, ніж закінчиться термін придатності.

Як приготувати джем з ранеток, дивіться на відео: