Як правильно збирати і сушити календулу на зиму – заготівля календули в домашніх умовах

Календула – це дуже корисна лікарська рослина, яку обов’язково треба зібрати і висушити на зиму. Зараз ми розкажемо, як це зробити.

Як і коли збирати календулу

Найкорисніше в календулі – це квіти. Тому саме їх і треба збирати.

Як сушити календулу

Календула квітне з червня до вересня. Саме в цей період її і треба збирати, і брати тільки міцні гарні квіти, які щойно розпустилися.

Збирати краще в сонячну суху погоду, в обідню годину. Це можна робити гострими ножицями чи зривати квіти вручну. Обривати квітку треба біля основи. Вибирайте тільки чисті гарні квіти без пошкоджень.

Збирайте квіти календули в тару з широким дном, і заповнивши ємність на 4-5 сантиметрів – відправляйте квіти на сушіння. Пам’ятайте що календулу ніколи не промивають.

Сушити календулу треба не пізніше ніж через 4 години після збору.

Як сушити календулу

В цьому відео ви дізнаєтеся все про календулу, її властивості, застосування, протипоказання:

Як сушити календулу

Візьміть чистий папір (газети не беріть, бо на них отруйна фарба) чи решітки, сітки і викладіть календулу одним шаром. Поставте її в теплому, сухому місці, куди не потрапляє сонячне проміння. Також там має бути хороша вентиляція. Тому, найчастіше, такі лікарські рослини сушать на веранді чи на горищі.

Якщо сушите на папері – в перші три дні перевертайте квіти. Якщо ж робите це на решітці або сітці – вентиляції і так достатньо, тому перевертати не треба. Календула сушиться приблизно півтора тижні.

Як сушити календулу

Також можна посушити календулу в електросушарці. Але тільки в режимі “Сушіння трав” при температурі 40 градусів за Цельсієм.

В духовці квіти краще не сушити, бо ви не проконтролюєте температурний режим.

Як сушити календулу

Як визначити готовність

Добре висушена календула при стисканні пальцями перетворюється в великі крихти. Якщо вона стає порошком – значить, квіти пересушені.

Як сушити календулу

Як зберігати календулу

Зберігати календулу можна в паперових пакетах або банках з темного скла. Найкраще лікарська рослина зберігається в сухих і прохолодних приміщеннях.

Якщо влаштуєте правильні умови зберігання – календула не втратить властивостей протягом 1-го року.

Як сушити календулу