Як правильно зберігати згущене молоко в домашніх умовах

Багато господинь люблять запасатися згущеним молоком. Вони вважають, що цей продукт повинен бути завжди під руками, так як без нього важко обійтися, особливо, якщо в будинку є ласуни.

Але при цьому обов’язково потрібно враховувати той факт, що згущене молоко не може зберігатися тривалий час в неналежних умовах. Тому кожне правило, що стосується зберігання продукту, потрібно вважати дуже важливим.

Термін придатності згущеного молока

Згущене молоко може бути придатним до вживання не довше ніж 1 рік. Тому потрібно купувати тільки те згущене молоко, дата виготовлення якого свіжіша.

На термін придатності продукту також впливає те, в якій тарі він знаходиться. У стандартній жерстяній банці згущене молоко може зберігатися цілий рік. В упаковках із дозатором (це оптимальний варіант, так як в такій ємності поверхня молока не підсихає і його можна зберігати й у холодильнику й просто на кухонному столі) – півроку.

Також згущений молочний продукт продається в пластикових ємностях і в тарі з фіксатором. У них згущене молоко придатне до вживання протягом 3 місяців. До того ж, дуже часто в такій тарі важко знайти справжній якісний продукт.

Згущене молоко з додаванням кави, какао або цикорію має такий же термін придатності, як і без них.

Як зберігати згущене молоко в будинку

Дуже важливо при зберіганні згущеного молока в домашніх умовах створити для нього оптимальні умови:

  • температурні показники в місці, де буде зберігатися продукт повинні коливатися в межах від 0° С до +10 °С;
  • показники вологості повітря – від 75% – 85%.

Як зберігати не відкрите згущене молоко

Закриті банки зі згущеним молоком необхідно зберігати в холодильнику. Якщо продукту багато, то його можна розмістити на полицях підвального приміщення. Головне, при цьому простежити, щоб банки не торкалися одна до одної, інакше вони почнуть іржавіти. На виробництві на тару наносять спеціальну змазку, яка не допускає утворення корозії. Витирати її не можна.

На згущене молоко в пластиковій ємності під час зберігання не повинно потрапляти сонячне світло.

Як зберігати відкрите згущене молоко

Термін зберігання згущеного молока після відкривання банки становить не більше, ніж 5 днів. Після відкупорювання тари, згущене молоко слід перелити в банку зі скла, закрити щільно прилягаючою кришкою та відправити в холодильний пристрій. Ці тонкощі захистять продукт від контакту з повітрям і не дозволять йому завчасно перетворитися в цукрову масу.

Відправляти згущене молоко в морозильну камеру не рекомендується. В умовах морозилки продукт втратить первинну консистенцію.

Зберігання вареного згущеного молока не має ніяких відмінностей від звичайного. Термін його придатності такий же. Виходить, що теплова обробка не додає днів до періоду його придатного вживання.

Вживати в їжу зацукроване згущене молоко небажано. Але багато господинь розтоплюють його та додають у чай, каву або в будь-які солодкі страви.