Як правильно зберігати тирсу

Тема зберігання тирси не так сильно поширена, як її застосування в багатьох галузях. Цей матеріал часто виручає дачників і будівельників, а ще з нього роблять біопаливо. Від того, з якою метою планується застосовувати тирсу, залежить те, скільки місця знадобиться для її зберігання.

Невеликий мішок можна легко припасувати де завгодно, а ось для величезної кількості треба мати спеціально облаштоване місце, яке обладнано вентиляційними конструкціями, має тверде покриття, і в якому є можливість підтримувати вологість в межах 20%. Також для цього знадобиться багато вільного місця під відкритим небом.

Волога тирса потрібно зберігати насипом. При цьому вони повинні вистоятися близько 5-7 днів для того щоб з них частково випарувалася волога. Якщо немає покриття для підлоги і складського приміщення, тирсу можна зберігати під легким тентом. Накривати потрібно, таким чином, щоб залишалися зазори для вентиляції верхнього шару до півтора метра і випаровування вологи. Низ насипу краще ущільнити, так званою, подушкою з тирси низького сорту висотою від 30 см до 1 м.

Якщо є потреба та можливість, сипучу деревину розміщують на зберігання на відкритих складах в формі конічних або призматичних бунтів висотою до 5 метрів. Під тирсою повинна бути підлога з бетону, асфальту або дерева. Дерев’яний настил (не менше, ніж 6 см) потрібно обробити знезаражувальним засобом. Ширина або діаметр бунту повинна становити не більше, ніж 15 м, а довжина граней не має.

Див. відео як зробити сховище для тирси з підручних матеріалів:

Можна зберігати сипучу деревину і в бунтах (10-12 м вгору). Тоді потрібно буде забезпечити в стінках приміщення наявність дерев’яних труб з отворами для вентиляції. Труби слід укладати горизонтально в шаховому порядку по висоті бунту. Правильна відстань між ними не більше, ніж 4 метри. Зберігатися тирса в купах повинна не довше, ніж 4 місяці в літню пору і 6 місяців взимку, враховуючи день їх заготівлі.

Сипуча деревина, призначена для виготовлення палива, зазвичай, зберігається під відкритим небом. За сезон вологість тирси стає на порядок вищою. Це може стати причиною гниття. Якщо тирса буде знаходитися в відвалах тривалий час, то може статися самозаймання.