Як правильно зберігати спирт у домашніх умовах

Етиловий спирт широко застосовують не тільки в медичних цілях, але використовують його й як антисептик. У багатьох інших галузях без нього також не обійтися. Незважаючи на те, що більшість людей користується спиртом в домашніх умовах, далеко не кожен знає, як його правильно зберігати.

Для того щоб тримати спирт у будинку в придатному стані, важливо дотримуватися всього кількох рекомендацій від фахівців.

Правильне зберігання спирту в домашніх умовах

Медичний (етиловий) спирт необхідно зберігати в герметично закритій тарі зі скла. Повітря в ємності повинно займати не менше ніж чверть місткості пляшечки.

Оптимальною температурою зберігання спирту є показники градусника від +5 ° С до +20 °С. Тару з речовиною слід помістити в місце, де темно і в якому вологість, десь, 85%.

Від прямого попадання сонячних променів у спирті можуть відбутися «хімічні зміни». Ні в якому разі не можна тару зі спиртом тримати біля джерела тепла, адже це горюча речовина й вона може спалахнути.

Категорично забороняється користуватися спиртом, на дні якого утворився осад. Хімічний склад такого продукту з тих чи інших причин уже змінений.

Терміни та тара для зберігання спирту

Багато фахівців упевнені, що етиловий спирт може зберігатися не більше, ніж 3 роки. Протягом цього часу він придатний як дезінфікуючий засіб або для приготування розтирань, настоянок та іншого. За умови, якщо будуть правильно витримані всі рекомендації по зберіганню речовини, ним можна користуватися від 3 до 10 років. Є аптечний спирт, на упаковці якого вказаний термін придатності – 2 роки. Все залежить від виробника, тари, й умов зберігання. Відкупорену пляшку зі спиртом не можна зберігати довше, ніж 3 місяці. У такому стані він не може бути якісним тривалий час.

Якщо помістити спирт на зберігання в непідходящу ємність, то він перетвориться в небезпечний для здоров’я токсичний продукт. Оптимальним варіантом вважається скляна, щільно закручена, тара. Металеві та пластикові упаковки є предметом суперечок багатьох фахівців. Більшість вважає, що взаємодія спирту з подібним матеріалом, тим більше неякісним, може з часом загрожувати токсичністю речовини.

Цікаво буде ознайомитися з відео “Медичний спирт: міфи та правда”:

Дотримуватися правил зберігання медичного спирту необхідно обов’язково. Будь-які неправильні дії, під час цього процесу, можуть бути небезпечними для здоров’я.