Як правильно зберігати саджанці до посадки в ґрунт

Буває так, що куплені під зиму саджанці вже не можна висадити в ґрунт, але є кілька перевірених способів, які допоможуть майбутнім рослинам вдало дочекатися весни.

При зберіганні саджанців під час зимового періоду важливо в точності дотримуватися всіх рекомендацій досвідчених садівників.

Правила зберігання саджанців до висаджування

Купивши невчасно той чи інший саджанець, не слід панікувати, що він пропаде. Коренева система рослин у глибині, в теплу зиму, прекрасно може розвиватися при температурі +3 °С. Саджанець в такому стані ніби спить і до того ж в таких умовах він стає витривалішим. Під час заморозків майбутні рослини зміцнюють свою імунну систему, а у їх коренів виробляється здатність добувати вологу з глибших шарів ґрунту.

Але вкоренитися, куплена під зиму рослина, вже не зможе, тому найкраще зробити так, щоб призупинити її пробудження до весняної пори. Якщо зробити все правильно, то вона за зиму зовсім не зміниться й залишиться в такому ж стані, як щойно придбана.

Коли ґрунт промерзне до -5 °С, то саджанці необхідно відправити в приміщення, де прохолодно (неутеплена лоджія, або льох). Перед цим, нижню їх частину слід упакувати в пакет із поліетилену, в який попередньо треба помістити просочені вологою тирсу. Під час зберігання саджанців обов’язково необхідно стежити за тим, щоб показники градусника не перевищували +5 °С.

Правильне зберігання саджанців хвойних рослин

Зберігати розсаду хвойнків в погрібному приміщенні не можна. Їх варто прикопати в ґрунт на ділянці, де немає протягів, і куди не потрапляють сонячні промені. Прикопувати бажано в контейнерній тарі. Земля в них повинна бути зволоженою. Це потрібно для того, щоб коренева система не загинула. Крім цього, дуже важливо утеплити рослину в контейнері: ґрунт над самими коренями потрібно засипати торфом або сухою землею, а сам саджанець треба обмотати яким завгодно накривним матеріалом.

Правильне зберігання саджанців плодових рослин і чагарників

Найкращим варіантом збереження цих паростків до весни – це відправити їх в льох або прикопати. Абсолютно всі листочки з саджанців слід видалити, та тільки після цього можна ставити їх в відповідну тару (коробка, відро та інше) з трохи вологим піском.

Також майбутні рослини можна вберегти до весни, сховавши їх під сніговим покривом. До того як випаде сніг, саджанці варто тримати в холодному приміщенні, обмотаними зволоженою мішковиною або плівкою. Дочекавшись снігу, покрив повинен бути не менше, ніж 15 см, паростки можна викладати. Їх коріння треба помістити в кульочок з торфом або трохи вологою тирсою. Потім потрібно, за допомогою мішковини, обмотати нижню частину стовбура, гілочки треба дуже ніжно стиснути одна до одної, та весь саджанець закутати в клапті агроволокна або поліетилену.

Правильне зберігання саджанців троянд

Майбутні троянди найкраще прикопати на глибину багнета лопати. Виривши необхідну лунку, саджанці слід покласти на її дно й засипати ґрунтом. Накрити паростки можна лапником або іншим покривним матеріалом.

Прикопати стебла саджанців троянд (на 2/3) можна й у зволожений пісок в контейнерах, розміщених у підвалі. При цьому треба стежити, щоб температурні умови в приміщенні коливалися в межах від 0 °С до + 4 °С.

Зробивши всі, зовсім не складні, процеси, обов’язково вдасться зберегти будь-які саджанці до приходу теплих днів, коли їх спокійно можна буде висаджувати в відкритий ґрунт.

Див. Ввдео “Як зберегти саджанці до весни. Досвід професіоналів “: