Як правильно зберігати нарциси взимку – зберігання цибулин у домашніх умовах

Нарцис радує око не дуже довгий час, але радує той факт, що його можливо відновити в наступному сезоні. Для цього необхідно знати основні правила та способи зберігання нарцисів під час зимового періоду.

Квітникарі пропонують різні варіанти зберігання нарцисів до наступної весни. Одні вважають за краще залишати їх на клумбі, але більшість фахівців в цій справі впевнені, що краще викопати цибулини рослини й зберегти їх до посівного сезону таким чином.

Як правильно підготувати нарциси перед відправкою на зберігання

Належному зберіганню цибулин нарцисів сприяє правильна підготовка. Найважливішим моментом є ретельне просушування. Цибулини нарцисів необхідно залишити на тиждень на свіжому повітрі. Цього часу вистачить для того, щоб на посадковому матеріалі з’явилася щільна плівка, так званий захист.

Ті цибулини, які щільно зрослися, треба обов’язково розділити. Маленькі екземпляри чіпати не можна. Це «дітки», які без «матері» зиму не переживуть. Наступним необхідним моментом є сортування. Зберігати потрібно лише здорові, щільні й міцні бульби, без ознак розвитку хвороб або поразки комахами. Невідповідні цибулини слід викинути, найкраще спалити.

Посадковий матеріал нарцисів має середовище, в якому люблять розмножуватися комахи. Для того щоб позбутися від шкідників, цибулини варто занурити на кілька годин в гарячу воду (45 °С), а після – висушити.

Зберігання цибулин нарцисів у домашніх умовах

Після правильної підготовки, посівний матеріал нарцисів можна відправляти на зберігання в місце, де прохолодно, яке добре провітрюється й має температуру повітря не вищу, ніж 20 °С.

Існує кілька успішних і перевірених садівниками способів зберігання нарцисів взимку.

  1. Найпоширенішою тарою для зберігання бульб нарцисів є дерев’яні ящики. Розміщувати цибулини шар за шаром можна, але кожен шар слід «розділити» щільними газетними листами.
  2. Посадковий матеріал ніжної квітки можна зберігати в підвішеному стані, помістивши його в саморобну нейлонову, тюлеву або полотняну сумку.
  3. Коли цибулин мала кількість, то їх можна посадити в квітковий горщик і розташувати його в прохолодному місці.
  4. Балкон теж вважається хорошим місцем для зберігання нарцисів взимку, але тільки в тому випадку, якщо він опалюється.
  5. Існує помилкова думка, що цибулини рослини можна відправити на зберігання в холодильник. Це не так. Бульби нарцисів мають здатність швидко накопичувати вологу, а від цього вони можуть захворіти.

Див. відео “Цибулини тюльпанів, нарцисів, гіацинтів – як зберігати правильно до посадки – НАОЧНО”:

Тривалість зберігання посівного матеріалу повинна становити не більше ніж 3-4 місяці.