Як правильно зберігати мох сфагнум

Все більше людей відкривають для себе корисні функції моху сфагнуму. Для кожної галузі використовують його по-різному. Комусь потрібен мох в живому вигляді, а хтось запасається сухим сфагнумом.

З огляду на ті чи інші потреби, мох зберігають в сушеному вигляді деякий час, в необхідних для цього умовах, або підживлюють лісову рослину до кімнатних квітів (для нормалізації зволоження й дезінфекції) час від часу поливаючи її водою, або ростять в спеціальних «домашніх» тераріумах.

Відео: Мох сфагнум в допомогу садівникові.

Підготовка моху сфагнуму на зберігання – сушка

Вирішивши запастися мохом сфагнумом в сушеному вигляді, його спочатку, відразу після збору, необхідно правильно висушити. Спершу, віджати зайву вологу руками, а потім помістити підготовлений матеріал в місце, яке добре провітрюється. Мох сфагнум має оригінальну здатність: його унікальні якості не втрачаються під впливом прямих сонячних променів.

На процес сушіння піде досить тривалий період часу. Але тут також має значення той факт, для чого в подальшому планується його використовувати. Наприклад, для використання в медицині, сушити мох необхідно повністю. Він повинен хрустіти й ламатися. А ось квітникарі, залишають трохи довші пагони і їм потрібен трохи вологий мох.

Як найкраще зберігати сухий мох сфагнум для квітів

Відправляти сфагнум на зберігання в холодильник не рекомендується. Через відсутність освітлення в цьому пристрої він протухне й стане непридатним до використання.

Для упакування може підійти й звичайний прозорий поліетиленовий пакет. В міру потреби дістається мох із пакета й замочується у воді хвилин на 5 (щоб насититися вологою). Важливо пам’ятати, що висушений сфагнум ожити не може.

Для вентиляції в пакеті краще зробити дірки, і не утрамбовувати щільно мох. Детальніше у відео:

Як зберігати живий мох сфагнум

Живий мох сфагнум слід щільно загорнути в пакет і відправити в морозильну камеру. Краще поділити його на «приблизні порції», щоб періодично НЕ розпаковувати все упакування. Умови морозилки для моху сфагнуму вважаються найоптимальнішими, так як в природному середовищі він відмінно виживає навіть в сильно холодну зиму.

Див. відео “Як правильно зібрати й зберегти сфагнум в ” живому стані”:

Як зберігати живий мох сфагнум ??? У морозилці !!!

Див. відео: Збереження живого моху сфагнуму в акваріумі або пластиковому контейнері. Так він не тільки збережеться, але й буде рости.