Як правильно зберігати медичні п’явки в домашніх умовах

Люди, які довіряють лікуванню медичними п’явками, стикаються з проблемою: як їх зберігати і як за ними доглядати в умовах звичайної квартири. Фахівці запевняють, що в цьому немає нічого складного. Варто тільки знати про декілька важливих моментів.

Знаючи правила зберігання можна не боятися за “придатність” медичних п’явок і бути впевненими, що вони зможуть прожити в домашніх умовах довгий час.

Правильна тара для зберігання п’явок у будинку

Для утримання п’явок в домашніх умовах знадобляться звичайні вполовину наповнені чистою водою скляні банки (3 л). Такі умови дозволять з легкістю оцінювати стан п’явок, за рахунок того, що банка прозора й має широку горловину. В одну подібну тару слід помістити не більше ніж сто штук п’явок.

Варто зазначити, що вода, в якій будуть зберігатися п’явки, з часом набуде зеленого забарвлення. Це вважається нормою. Для того щоб поміняти воду, потрібно користуватися ситечком, інакше можна випадково упустити п’явок. Воду, в якій планується тримати «незвичайних лікарів», слід залишити на добу, щоб вона відстоялася (за цей час з неї вивітриться хлор, а мінеральні солі впадуть на дно). Кип’ятити й дистилювати воду для зберігання п’явок категорично не можна (зберігати їх у воді, в якій є хлор також заборонено).

Догляд за п’явками під час зберігання в умовах звичайної квартири

П’явки потребують щоденного огляду. При виявленні хворих або особин, які загинули, їх потрібно негайно вийняти з банки. Розпізнати хвору п’явку можна за зовнішнім виглядом, вона виглядає, як розпрямленна чорна стрічка. Якщо до неї доторкнутися, то вона майже не відреагує на дотик. Якщо планується зберігати п’явок протягом тривалого періоду, то краще для цього вибрати холодильник (в загальному, прийнятні температурні межі від 5-27 °С).

Див. відео “Де купити? Як зберігати медичну п’явку в домашніх умовах?”:

П’явок не можна нічим «підгодовувати» (молоком, цукром і іншим). Ці лікувальні особини харчуються тільки кров’ю. Перед їх розміщенням на тіло людини, вони повинні сильно хотіти їсти. Бути голодними і при цьому не гинути п’явки можуть більше, ніж 6 місяців.

Банку з «живою лікарнею» необхідно прикривати від попадання світла клаптем тканини. Для того щоб закрити тару, потрібно закріпити гумкою на горловині щільне бавовняне полотно. Сітчасту тканину (марлю або сітку від москітів) вони можуть «прогризти» і втекти. П’явки виснажуються від шуму, вони не люблять неприємні запахи (особливо дим тютюну). Забороняється, щоб в одній ємності одночасно перебували голодні й ті, що наситилися, п’явки. Сумний той факт, що «використану» особину потрібно утилізувати, помістивши її в міцний розчин солі або в гарячу воду. Використовувати повторно п’явок не можна. Хоча, існує протилежна думка, але вона науково недоведена.

Варто згадати, що займатися самолікуванням ні в якому разі не можна. Перед тим, як приймати рішення і починати прикладати п’явок, обов’язково необхідно проконсультуватися з кваліфікованим фахівцем.