Як правильно зберігати глоксинію взимку

Глоксинія дуже вимоглива квітка в плані догляду. Ще більш особливої уваги вона вимагає до себе взимку, в період «сну». Якщо за глоксинією правильно доглядати, то вона в майбутньому обов’язково порадує прекрасним цвітінням. Тому слід відповідально ставитися до порад досвідчених квітникарів в питанні зберігання квітки взимку.

До недавнього часу квітникарями було прийнято вважати, що глоксинія, після скидання листочків, переживає зиму у вигляді бульб і не потребує будь-якого догляду. Але після такої зимівлі квітка не завжди залишається в живих.

Як уберегти глоксинію без ґрунту

Варто ще раз згадати про те, що ця ніжна квітка дуже потребує періоду спокою. Від цього залежить, як вона буде цвісти і чи буде вона взагалі.

Див. відео: “Період спокою у глоксиній від А до Я. Зберігання бульб глоксинії взимку в стані спокою”:

Перед тим, як почнуть в’янути листя, слід зменшити полив і перестати “годувати” рослину. Це перший етап підготовки до зими. Десь під кінець вересня або десь в середині жовтня квітка почне скидати листя. Коріння в цей момент потихеньку відмирає. В результаті залишається тільки новостворена за літній період бульба. Саме її потрібно зберігати. Цю бульбу слід акуратно вийняти з землі. Найкраще це зробити перевалочним способом:

  • над великим тазом потрібно перевернути горщик з глоксинією;
  • ніжно роздавити пальцями грудку землі (вона повинна розпастися на кілька частин);
  • очистити бульбу від грунтових шматочків і залишків коренів.

Після цього, його можна сполоснути під краном з водою і обов’язково просушити. Молодий корінець слід відправити на зберігання в пакеті з мокрим піском або вологою тирсою. Краще віддати перевагу річковому сірому піску, який потрібно промити й пропекти в духовці, тобто знезаразити. Потім його потрібно трохи зволожити.

Оптимальні умови й місце для зберігання глоксинії взимку

Для зберігання квітки під час зимового періоду знадобиться місце, де відсутнє яскраве світло, є можливість підтримувати температуру + 3 °C … + 15 °C і вологість 60% -90%. Ці умови максимально нагадують природні.

Дуже добре, коли для зберігання глоксинії можна віддати нижню полицю холодильника. Для зберігання посадкового матеріалу в цьому пристрої його можна скласти в звичайний прозорий пакет із піском. Потрібно стежити, щоб піщана маса не пересохла, при потребі її можна зволожити.

Див. відео: “Як зберігати глоксинії взимку”:

Також для зберігання глоксинії підійде засклений, але без опалення балкон або лоджія. Варто не забувати, що при підвищенні показників градусника до +20 °C, квітка може прокинутися.

У погребі зберігати рослину можна, але тільки, коли він теплий (не нижче +5 °C), помірно вологий і без цвілі. Місце під ванною підійде для зберігання глоксинії тим, хто не знайде іншого зручного. Воно не вважається ідеальним. У ванні завжди тепло (вище норми для квітки).

Під час зберігання, посадковий матеріал глоксинії необхідно перевіряти. Якщо будуть виявлені гнилі елементи, їх можна акуратно вирізати за допомогою гострого ножа.

Як зберігати глоксинію в землі

Таким способом зберігати квітку дуже зручно. У цьому випадку теж потрібно восени припинити полив і дочекатися, коли опаде листя. Потім, горщик із бульбою потрібно відправити ближче до прохолодного місця (двері біля холодного балкона, далеко від джерела тепла). Також його можна залишити в льосі або на утепленому балконі.

Поверхню ґрунту потрібно іноді зволожувати, щоб вона не пересохла. Зручно кашпо з глоксинією відправити у ванну. Для того щоб знизити температуру, зверху на ґрунт можна час від часу ставити крижані кубики.

Таким чином, глоксинія добре відпочине й обов’язково подарує пишне цвітіння в наступному сезоні.