Як правильно заморозити кропиву на зиму в морозилці: 6 способів заморозки

Як правильно заморозити кропиву на зиму в морозилці: 6 способів заморозки

Ні для кого не секрет, що кропива дуже корисна, але от останнім часом її багато незаслужено забувають. Адже з давніх-давен цією рослиною і харчувалися і лікувалися. Кропива може задовольнити добову потребу у вітамінах вашого організму, тому давайте навчимося її правильно збирати і зберігати на зиму.

Як і коли краще збирати кропиву

Найкращим часом для збору цієї корисної рослини вважається місяць травень. Кропива в цей період молода і ніжна. Для заготівлі зрізають тільки верхню частину рослини з ніжними стеблинками розміром, приблизно, 10-15 сантиметрів.

Якщо ви не встигли запастися травою вчасно, то не впадайте у відчай, старі пагони кропиви можна зрізати, і через деякий час на їх місці виростуть нові молоді відростки.

Як заморозити кропиву

Як підготувати кропиву до заморожування

Зібрану пекучу траву потрібно обов’язково вимочити в солоному розчині 20 – 30 хвилин. Це допоможе позбутися від дрібних комашок, що сховалися в зелені від ваших очей. Для приготування розчину в воду додають кухонну сіль з розрахунку: 1 літр води – 4 столових ложки солі.

Як заморозити кропиву

Після цієї процедури кропиву споліскують чистою водою і сушать. Для цього зелень викладають на паперові або бавовняні рушники та зверху акуратно промокають тканиною. Листя періодично ворушать руками і змінюють сирі серветки на сухі. Якщо відкрити вікно і влаштувати невеликий протяг, то сушка пройде швидше, головне щоб на зелень не попадало пряме сонячне світло.

Як заморозити кропиву

Способи заморозки кропиви

Як заморозити кропиву цілими листочками

Траву готують до заморожування вищеописаним способом. Потім просохлі листя кропиви складають в целофанові пакети і щільно упаковують, намагаючись не деформувати зелень.

Як заморозити кропиву

Замороження кропиви пучками

Можна заморозити кропиву пучками. З промитої і добре висушеної зелені формують невеликі пучки, які потім щільно упаковують в декілька шарів харчової плівки.

Як заморозити кропиву

Замороження нарізаної зелені кропиви

Перед тим як відправляти траву на мороз, її можна подрібнити ножем або спеціальними ножицями для зелені. Щоб заготовка вийшла максимально розсипчастою, нарізку можна попередньо проморозити на піддоні морозильної камери. Зсипану в одну ємність зелень можна буде використовувати, виймаючи з пакета необхідну кількість продукту.

Як заморозити кропиву

Етап з попередньою проморозкою можна пропустити, якщо фасувати нарізану кропиву ви будете порційно, для одноразового використання.

Як заморозити кропиву

Як заморозити бланшовану кропиву

Перед заморожуванням кропиву можна бланшувати. Для цього її опускають в киплячу воду на кілька хвилин, потім остуджують і віджимають.

Як заморозити кропиву

Бланшовану кропиву можна подрібнити і упакувати в контейнери, як це робить Микола Тіпатов в Сові відео – Збір кропиви, заготівля кропиви на зиму для супу з кропиви

А про те, як заморозити бланшовану кропиву, упаковану за допомогою кухонного вакуумізатора, розповість Аніта Цой в своєму відео «Заготівля кропиви» на своєму каналі «Цойкіни рецепти»

Як заморозити пюре з кропиви

Таку заготовку зручно використовувати для соусів і додавати в протерті супи. Свіже листя і молоді стебла подрібнюють в блендері з додаванням декількох столових ложок води.

Як заморозити кропиву

Готове пюре розкладають по силіконовим формам або спеціальним ємностям для заморозки льоду. Щоб кубики вийшли більш правильної форми, в формочки можна додати ще трохи води. Після того як кубики пюре промерзнуть, їх виймають з форм і упаковують в пакети або контейнери.

Як заморозити кропиву

Як заморозити сік кропиви

Технологія приготування цієї заготовки така ж, як в попередньому рецепті, єдине, що після подрібнення в пюре з кропиви додають 50 – 100 грам води, а потім все ретельно віджимають. Макуху і сік заморожують окремо один від одного в формочках для приготування льоду. Лід можна додавати в супи і бульйони, а також використовувати в косметичних цілях.

Як заморозити кропиву

Як зберігати кропиву в морозилці

Заморожена кропива зберігається в морозильній камері від 10 до 12 місяців при середній температурі -16 … -18ºС.

Щоб не переплутати кропиву з заготовками з іншої зелені, контейнери та пакети з заморожуванням потрібно обов’язково підписати, вказавши назву і ступінь подрібнення продукту, а також дату закладки в морозильну камеру.